Застарілі електромережі потребують оновлення, бо часто доводиться стикатися з аномальними показниками мережевої напруги. Відхилення від норми виводять з ладу побутову техніку, потрібно витрачати кошти на ремонти або на придбання нових побутових приладів. Стабілізатори захищають техніку від:

  • завищених та занижених показників напруги в мережі;
  • аварійної напруги (380 В);
  • аварійних імпульсів напруги.

Кращі види стабілізаторів

В каталозі, розміщеному на веб-сайті https://stabilizatori.com/ua/stabilizatory-naprjazhenija-/ магазину Stabilizatori.com представлені різні типи пристроїв для вирівнювання напруги в електромережі. Це стабілізатори однофазні для мережі 220 вольтів, що використовуються в побуті та трифазні (на 380 вольтів) промислові пристрої.
Для окремих приладів (холодильників, котлів з електронним управлінням, телевізорів) пропонуються розеткові малопотужні стабілізатори (потужність до 3 кВт).
Стаціонарні прилади великої потужності підключають до мережі для всього будинку. Мінімальна потужність таких моделей 5 кВт.
За принципом роботи розрізняють стабілізатори:

  • сімісторні;
  • релейні;
  • інверторні.

Найнадійнішими являються інверторні моделі стабілізаторів, вони видають максимально точну напругу за рахунок подвійного перетворення. Вони мають широкий робочий діапазон, низький експлуатаційний шум.
Найбільшу популярність серед споживачів мають електронні (сімісторні) прилади, які оперативно реагують на перепади напруги, забезпечують оптимальну точність показників вихідної напруги. Їх експлуатаційний ресурс сягає 10 – 15 років.
Для малопотужної техніки якісне живлення забезпечують дешеві релейні прилади, але вони мають обмежений експлуатаційний ресурс.