Культиватором називають сільськогосподарський агрегат, який застосовується для обробки ґрунтів. Він є причіпним пристроєм, тобто не може рухатися самостійно. Зазвичай його тягне по полю трактор – одного проходу цілком достатньо для того, щоб розпушити ґрунт і підготувати його для подальшої обробки або висадки. Нерідко ці агрегати використовують для того, щоб нарізати поливні борозни або ввести мінеральні добрива, що підвищують врожайність.

Існує кілька різновидів і типів культиваторів. Дізнатися про них детальніше ви можете за посиланням https://agrimatco.ua/ru/category/kultivatory. Розглянемо, які саме види даних агрегатів бувають і на що звертати увагу при виборі.

Різновиди культиваторів

Існує два основних типи цього устаткування:

  1. Парові, які застосовуються для підготовки ґрунту до висадки і для догляду за паровими культурами. За допомогою культиваторів проводять обробку земель після боронування, в осінній або весняний період. Процедура дозволяє роздрібнити великі шматки ґрунту, підготувати поле до посіву і знищити сходи бур'янів.
  2. Просапні, які застосовуються для обробки міжряддя. Вони призначені для боротьби з бур'янами, розпушування ґрунту, поліпшення показників землі (харчового і повітряного режимів). Також з їх допомогою проводиться підгодівля культур.

Існують спеціалізовані культиватори для роботи з конкретними сільськогосподарськими рослинами. Їх застосовують для обробки садів, баштанних, буряків та ін.

Особливості вибору

Основним робочим органом культиватора вважається лапа. Вона може бути універсальною, розрихлювальною, плоскоріжучою, сапальною, стрілчастою тощо. Існує велика кількість типів лап, призначених для виконання конкретних завдань. Розглянемо основні різновиди:

  1. Боронки. Застосовуються для розпушування землі між рядами рослин або в захисних зонах.
  2. Голчасті. Допомагають руйнувати ґрунтову кірку, ефективні в боротьбі з бур'янами. Голки, які входять в конструкцію, «проколюють» ґрунт на глибину в 3-4 сантиметри і зрушують його в сторону.
  3. Односторонні плоскоріжучі. Використовуються для ефективної боротьби з бур'янами.
  4. Стрілчасті універсальні. Застосовуються для обробки землі, підрізування бур'янів і руйнування кірки.
  5. Долотоподібні. Дозволяють рихлити ґрунт на глибину до 15 см.

Якщо ви хочете придбати якісний культиватор, то звертайтеся в компанію Агріматко. Вона займається продажем різного сільськогосподарського обладнання як приватним особам, так і компаніям або організаціям. Всі товари мають офіційну гарантію: «Агріматко» працює тільки з надійними виробниками і пропонує своїм клієнтам вигідні умови співпраці.