Якісний посадковий матеріал – одна з необхідних умов успішного врожаю. При виборі насіння для свого городу дуже важливо діяти не спонтанно, враховувати особливості придбаних рослин, а також вчасно організувати закупівлю. Як правило, про наступний сезон досвідчені городники і садівники замислюються вже з закінчення попереднього. Так і час на ретельне планування залишається, і досвід минулого літа ще свіжий.

овочі

Оптимальний час для придбання

Самий підходящий період для закупівлі – це зимові місяці (грудень, січень, лютий). Незважаючи на те, що в багатьох магазинах, наприклад «Флоріум» https://florium.ua/ru/vegetable-seeds/, насіння доступне круглий рік – під час весняного ажіотажу потрібні культури можуть бути в дефіциті. Обов'язково враховуйте умови зберігання, це особливо важливо для завчасних покупок. Вирушаючи в магазин, на онлайн-шопінг або садівничий ринок, приготуйте список необхідних позицій. Навіть якщо ви не відчайдушний городник, серед численних пакетиків з яскравими картинками дуже легко піддатися спокусі накупити зайвого.

Сорт або гібрид?

Вибираючи овочеві насіння, ви напевно помічали, що вони діляться на сорти і гібриди. По можливості вибирайте гібрид – в маркуванні позначається F1. Гібридні культури виходять в результаті схрещування різних сортів, а також підбору особливостей запилення, вирощування. У підсумку вдається домогтися унікальних властивостей, наприклад:

  • морозостійкості;
  • підвищеної врожайності;
  • особливо великих плодів;
  • плодів незвичайної форми, кольору.

До того ж, вирощування гібридів часто менш клопітке, ніж чистих сортів. Єдиний мінус – зібрати насіння зі свого врожаю не вийде. Але при сучасному багатстві вибору це проблемою не стає.

Особливості зберігання

Купуючи посадковий матеріал взимку, обов'язково дізнайтеся оптимальні умови для його зберігання, адже від цього безпосередньо залежить майбутня схожість. Більшість різновидів, які продаються в індивідуальних паперових або фольгованих упаковках добре зберігаються при кімнатній температурі. Але деякі культури, наприклад морква, цибуля – набагато краще зберігають свої якості при низьких, але не мінусових температурах. Їх краще зберігати в сухому прохолодному приміщенні (веранда, закритий балкон) або в дверцятах холодильника. Більшість культур краще не піддавати під час зберігання прямим сонячним променям, впливу джерел тепла, вологості.