Рецепти живого пива https://umanpivo.ua/ru/distributor/zhivoe-pivo-na-razliv-optom.html унікальні у кожного виробника – особливості виготовлення, пропорції та сорти сировини впливають на фінальний результат.

Чому пиво називають живим? Тому що воно не проходить фільтрацію та пастеризацію, не має консервантів. Строк його зберігання всього декілька діб. Але такий продукт має справжній смак та зберігає унікальні властивості інгредієнтів. Невелика порція живого пива навіть корисна для здоров’я.

Технологія виробництва пива не складна, її можна відтворити навіть в домашніх умовах. Але у барах та ресторанах частіше використовують спеціальну техніку для прискорення варіння продукта.

Основа живого пива

Основні інгредієнти – вода та солод. Від їх якості, сорту та чистоти залежить смак пива, його цінність та зовнішні характеристики.

Що таке солод? Солод виготовляють зі злаків. Зерна пророщують, що запускає в них виділення крохмалю та ферментацію його у цукор. А цукор – це головний герой процесу бродіння. Але важливо вчасно зупинити процес росту, щоб в зерні залишилися усі необхідні вітаміни та елементи. Пророщене зерно висушують – це і є солод. Сорт пива залежить від пропорції різних типів солода.

Пивовари чітко слідкують за якістю води, бо її м’якість, чистота та склад впливають на кінцевий продукт. Найкраща вода – джерельна, «жива» вода з глибоких свердловин.

Підготовка солоду до пивоваріння

Перед тим, як почати варити пиво, солод необхідно перетерти та зробити сировину. Важливо зробити з зерен крупу, а не борошно. Потім отриманий продукт змішують з водою (у пропорції один до чотирьох), та залишають на деякий час. Тепла вода активізує розщеплення крохмалю та виділення цукру. З цукру в майбутньому утвориться спирт. А білки, що містяться в зернах, забезпечать пінність напою (за що його так полюбляють).

Цікавий факт! Готовність сусла перевіряють за допомогою йоду. Якщо крапля йоду стала фіолетовою – це значить, що в складі все ще є крохмаль. А якщо залишилась коричневою, значить процес ферментації завершився.

Отримання чистого сусла

Щоб отримати необхідний концентрат (сусло), необхідно його фільтрувати. Це робиться у три етапи: нагрівання, фільтрація та промивання. На виході – готове сусло для пивоваріння.

Тепер найголовніше – пивоваріння

В отриманий концентрат додається хміль – ті самі красиві зелені шишки, що зображують коли мова йде про варку пива. Хміль додається на різних етапах варіння в залежності від сорту пива. Чим довше вариться хміль, тим більш гірким буде пиво.

Після того, як процес варки закінчився, напій добре перемішують. Для цього є спеціальні технології. На даному етапі пиво можна охолонути до 12 градусів.

Ферментація

Але це не фінал – необхідний ще один процес – ферментація. Для цього до пива додаються пивні дріжджі, які так само впливають на смак та аромат алкоголю.

Дріжді запускають процес бродіння, утворюється цукор та вуглекислоти. На цьому етапі пивовари чітко слідкують за температурою. Витримуючи напій при 15-20 градусах отримаємо ель, а при 10 градусах тепла – лагер.

Тепер пиву залишається тільки дозріти. В середньому це займає від одного до чотирьох місяців. На цьому етапі можна додавати ще якісь інгредієнти, щоб вдосконалити смак та аромат пива.

Фасування

Живе пиво потребує стерильних, вакуумних кег, щоб натуральний продукт міг зберегтися якомога довше. Розлите до бокалу або іншої відкритої ємкості, пиво «живе» декілька годин – через контакт з повітрям воно «вмирає».

Виробники та реалізація продукта

Компанія «Уманьпиво» відповідає за якість свого продукта, тому виготовлення живого пива проводиться під чітким контролем та за високими стандартами пивоваріння. Ми слідкуємо за тим, щоб пиво швидко транспортувалось та реалізовувалось. Покупці «Уманьпиво» завжди отримуватимуть свіже та якісне живе пиво, яке зберегло усі цінні компоненти та первинний смак.