Масаж - це фізичний вплив на людські м'язи і шкіру. Існує безліч видів і методик проведення процедури. Масажі є хорошим методом лікування і профілактики захворювань опорно-рухового апарату та зняття втоми. Кожен із видів має своє призначення і покази, в цілому процедура корисна, але перед записом до спеціаліста варто враховувати показання та протипоказання.
Для кожного виду вони можеть відрізнятися. Тому перед записом на масаж варто проконсультуватися зі спеціалістом. Знайти масажиста в Івано-Франківську можна на сайті barb.ua. На сторінці https://barb.ua/uk/ivano-frankovsk/spa/massazh представлені кращі спеціалісти міста. Перед записом на процедуру рекомендуємо ознайомитися з відгуками і цінами на послуг.
Основні види масажу
Назва процедури «масаж» прийшла з Греції. У перекладі означає «м'яти, погладжувати, місити». Він був відомий ще 3 тис. років тому. Його використовували багато стародавні племена, які мешкали на територіях сучасних Іспанії, Італії, Індії, Японії.
На замітку! Тривалість разової сучасної процедури становить не більше 30-40 хв.
Процедуру можна розділити на кілька груп за призначенням:
- Загальний. Стосується всіх частини тіла, виконується протягом години. Є маса методик і прийомів, які залежать від призначення і мети масажу.
- Місцевий. Це вплив на окремі частини тіла.
- Гігієнічний масаж. Призначений для загального зміцнення організму, профілактики появи стресових ситуацій.
- Спортивний. Завдяки подібним процедурам готують атлетів до навантажень або відновлюють спортсменів після травм і розтягувань Ціна подібних процедур становить приблизно 500 гривень.
- Лікувальний. Це корисна процедура, яка допомагає в лікуванні захворювань.
Медичний масаж також ділиться на кілька груп:
- Класичний масаж. Процедура передбачає вплив на місце, що турбує, або ділянки тіла, які розташовані поруч. Вартість такого масажу починається від 150 гривень.
- Рефлекторний. Проводят масування не тільки поверхневих шкірних покривів, але і глибинних органів і тканин.
- Періостальний масаж. Завдяки періодичному впливу на певні точки відбувається вплив на окістя.
- Апаратний. Процедури проводяться з використанням спеціальних пристосувань: вакуумних, ультразвукових, вібраційних. Вартість процедур залежить від використовуваного обладнання (від 100 гривень).
- Самомасаж. Подібні процедури людина може виконувати самостійно.
- Сполучно-контактний масаж. В результаті роботи фахівця відбувається вплив на підшкірну сполучну тканину.
- Точковий. Розслабляючий і тонізуючий ефект досягається шляхом впливу на певні точки.
Популярні види масажу
Найбільш популярний у всьому світі розслабляючий масаж. Вартість подібної процедури відрізняється від використовуваних методик: від 200 до 600 гривень.
Сьогодні існує величезна кількість варіантів розслабляючуго масажу, які задовольнять навіть найвибагливіших клієнтів:
- Тайський масаж. Подібна процедура чимось нагадує йогу, так як грунтується на правилах циркуляції енергії всередині організму. Майстер знімає напругу м'язів, заспокоює тіло клієнта.
- Іспанський хіромасаж. Підвищує тонус м'язів, налагоджує обмінні процеси, підсилює кровообіг.
- Тибетський. За основу беруться різні масла, без яких проведення процедури неможливо. Під час масажу відбувається проробка м'язів, омолодження, зволоження та живлення шкіри.
- Стоун-терапія. Заснована на використанні каменів. Мінерали різних видів нагріваються і розкладаються по тілу. Чергування гарячих і холодних камнів дозволяє не тільки повністю розслабитись, а й має лікувальні властивості.
Кожен вибирає свій оптимальний варіант, який дозволяє максимально розслабитися.
Плюси і мінуси масажу
Найчастіше негативні моменти масажу, як оздоровчої процедури, пов'язані з непрофесіоналізмом майстра, який його виконує. І це проявляється не тільки в недотриманні порядку і схеми виконання процедури. Перед початком сеансу фахівець повинен вивчити історію хвороби, щоб процедура в результаті не нашкодила здоров'ю.
Зазвичай вплив на організм відбувається шляхом надавлювання на точки. Якщо дії будуть виконуватися неправильно і некваліфіковане, то процедура може привести до загострення хронічних захворювань.
Позитивні сторони:
- стимуляція обмінних процесів;
- зняття головного болю, набряклості, втоми;
- покращення загального самопочуття, циркуляції крові;
- покращення роботи систем і органів;
- зниження ваги;
- підвищення еластичності м'язової тканини, поліпшення стану шкіри.
Із загальним позитивним ефектом у людини підвищується активність, пропадає почуття втоми.
На замітку! Якщо після процедури масажу з'являється сонливість, відчуття легкої втоми, нежить, кашель, то маніпуляції були виконані правильно. Подібні симптоми повинні пройти протягом 2-4 годин.
Масаж корисний для організму людини. Дуже важливо правильно вибрати фахівця і тип процедури, коли це стосується класичного і медичного варіанту.