Таке може трапитись з кожним. Не ви перший, не ви останній. Головне, щоб люди були не ушкоджені. А машину можна відновити. Навіть після сильних пошкоджень. Якщо діяти правильно та уникати проблем. 

Вибір СТО

Починати потрібно з вибору надійного партнера. Бажано всі роботи виконувати в одному місці. Аби зекономити, принаймні, на послугах евакуатора. Тому головний критерій вибору автосервісу − це його багатопрофільність. А ще − можливість тримати машину протягом довшого часу. Не факт, що вам вдасться одразу знайти всі запчастини. Та ще й за прийнятними цінам. Ви, та ваш автосервіс, мають бути готовими до того, що машина простоїть довго. 

Станції техобслуговування, що належать офіційним дилерам, краще одразу відкинути. Їх ціни надто високі. До того ж, такі СТО відмовляються ставити б/у чи неоригінальні запчастини. 

Оцінка пошкоджень

Ви маєте розуміти, що витрати будуть високими. Тому одразу морально підготуйте себе до найгіршого. Вийде дешевше − от і добре. 

Перше питання, на яке треба відповісти: чи порушена геометрія опорних елементів кузова. Друге питання: чи можна їх відреставрувати, повернути на місце. Якщо "геометрія" не на місці, вам варто двічі подумати, перед тим, як починати ремонт.

Далі − огляд мотору, КПП та навісного обладнання. Складайте список. Якщо сумніваєтесь, працює якийсь агрегат чи ні, вважайте, що він поломаний. Фарбування кузова та реставрацію салону залиште насамкінець. Головне − відновити здатність автівки пересуватись власним ходом. 

Не забувайте про елементи систем безпеки. Якщо вони спрацювали, доведеться міняти. 

Прийняття рішення

Отримавши приблизну оцінку пошкоджень, можна приступати до розрахунків витрат. Встановіть на телефон будь-який застосунок, що дозволяє шукати запчастини. Враховуйте завжди вищу ціну. Вдасться зекономити − добре. Але завжди можуть з'явитись непередбачувані витрати. 

Навряд чи порядний майстер або менеджер СТО назве вам остаточну ціну ремонту. Тільки приблизну. Сміливо множте її на два. 

Додайте отриману суму до вартості запчастин. Отриманий результат помножте, принаймні, на 1,3. Ось це і є більш-менш вірогідна вартість відновлення вашої автівки. Виходячи з неї ви можете прийняти обґрунтоване рішення − варто ремонтувати, чи краще продати. 

Пошук запчастин

Поспішати тут не треба. Двічі обміркуйте, чи варто брати нову запчастину. Можливо, така ж деталь є на найближчій авторозбірці. Або ж можна знайти замінник адекватної якості від іншого виробника. 

В першу чергу − користуйтесь інтернетом. Але знайдені там ціни не завжди відповідають дійсності. Тому телефонуйте й уточнюйте. По можливості − намагайтесь чим більше купувати в одному місці. Щоб отримати знижку гуртового покупця.

Організація процесу

Заведіть окремий блокнот чи файл на комп'ютері та вносьте до нього всі витрати. Як ті, що ви вже здійснили, так й ті, що чекають у майбутньому. Записуйте контакти всіх людей − продавців запчастин, майстрів, інших спеціалістів. Ведіть щоденник, аби контролювати час виконання кожного етапу.

Докладнiше - https://urban.kh.ua/services/vosstanovlenie-posle-dtp/