Розірвання шлюбу - непроста юридична процедура

Вся справа ускладнюється ще й тим фактом, що рідко розлучення відбувається мирно. Колись близькі люди сваряться і готові йти до кінця, щоб максимально принизити екс другу половинку і заподіяти їй якомога більше неприємностей і незручностей. Самостійно впоратися з подібною ситуацією неможливо, тому до процесу необхідно залучити кваліфікованого фахівця з питань сімейного права. Він повинен володіти великим досвідом, щоб вирішити юридичний конфлікт, і до того ж повинен вміти заспокоїти клієнта і запобігти виникненню особливо запеклих суперечок.

Розірвання шлюбу

На жаль, уникнути судового процесу при розлученні вдається тільки в мінімальних кількостях випадків. Найчастіше розлучення супроводжується скандалами, претензіями і загальними звинуваченнями. Через це прийти до консенсусу ніяк не вдасться, і справу може вирішити тільки суддя. Проте, мирне врегулювання процесу також можливо. Професійні послуги адвоката з розлучень дозволять максимально швидко провести складну справу.

Заява на розірвання шлюбу подається в територіальний орган ЗАГСу, і він проведе розлучення за двох умов:

  1. якщо обидві сторони погоджуються на розлучення і при цьому не висувають взаємних претензій, в тому числі й майнового характеру;
  2. якщо у сімейної пари немає спільних дітей, яким би не виповнилося 18 років. Варто відзначити, що якщо в одного з подружжя є дитина від першого шлюбу, то вона не буде служити підставою для передачі справи до суду.

Якщо подружжя добровільно і без скандалів вирішили розлучитися і йти різними дорогами, то їм необхідно підписати письмову угоду. Незважаючи на те, що більшість людей упевнені, що в такому випадку необхідна спільна заява, в юридичній практиці також допускаються випадки, коли дозволяється й одностороння заява.

За наявності маленької дитини розлучення тільки через суд

Якщо у сімейної пари є дитина, то справа за будь-яких обставин буде передана до суду. Це відбувається через те, що батьки неповнолітнього повинні домовитися щодо умов проживання дитини, місця його проживання та умов спілкування з обома батьками.

Важливою частиною цього судового розгляду також буде фінансова сторона питання. Той з батьків, який не буде постійно перебувати біля дитини, зобов'язаний виплачувати на дитину аліменти (грошову допомогу). Як правило, аліментні питання завжди встають вкрай гостро, і нерідкі випадки, коли батько поводиться безвідповідально і фактично перестає утримувати свою дитину.

розлучення

Іноді зустрічаються судові позови, коли батько, який виплачує аліменти намагається оскаржити рішення суду про проживання дитини з матір'ю. У цьому випадку йому доведеться надати суду вагомі докази, та й сама дитина (за умови, що їй вже є 14 років) повинна підтвердити своє бажання проживати з ним.

Найгострішим питанням шлюборозлучної процедури адвокати називають поділ спільного майна, яке подружжя придбало спільно під час шлюбу. Варто відзначити, що рівноправному розділу підлягають не тільки майнові активи, а й боргові зобов'язання. Наприклад, якщо на подружжя оформлена іпотека, то вона буде розділена між ними в процентному співвідношенні 50х50.

Вирішення майнових суперечок не обходиться без адвоката

Рідко які люди готові добровільно відмовитися від своїх претензій на користь колишньої другої половини. Тому в таку справу повинен вступити адвокат з сімейних справ, завданням якого буде провести попередній аналіз майнового стану і грунтуючись на законодавчих актах запропонувати своїм клієнтам, як саме їм варто розділити свої матеріальні права і активи.

Незважаючи на те, що згідно із законом все повинно ділитися порівну, на практиці найчастіше зустрічаються деякі винятки. Вони полягають в добровільній відмові одного з колишнього подружжя від своєї частини в повному або частковому об'ємі, або ж за рішенням суду. Як правило, суд може передати більшу частину майнових активів тому з батьків, який постійно проживає з дитиною і забезпечує її. У будь-якому випадку, кожен такий процес є суто індивідуальним, і спрогнозувати варіанти рішення суду можуть тільки професійні юристи.

Якщо ви вирішили розлучитися з чоловіком (дружиною), то вашим першочерговим кроком має бути врегулювання всіх проблемних моментів. Пам'ятайте, що процес розірвання шлюбу є великим стресом не тільки для самого подружжя, яке розлучається, а й для їхніх дітей. Колись дружні тато і мама постійно сваряться і провокують скандали, а в епіцентрі всього цього буде знаходитися слабка дитяча психіка.

Тому, в будь-якому випадку, варто звернутися до послуг кваліфікованого фахівця з юриспруденції, який допоможе провести процес розлучення максимально ефективно і без серйозних конфліктів, адже вони можуть надовго перетворити колишнє подружжя в кровних ворогів.