Різні марки чавуну не втрачають своєї актуальності і застосовуються для виготовлення корпусів машин, механізмів, агрегатів. Використовуються також в архітектурі для виготовлення декоративних прикрас, лавок і інших елементів.
Вас цікавить виготовлення виливків із високоміцного чавуну на замовлення, то вам варто пройти за посиланням https://metalyt.com/ua/uslugi-litya/lite-chuguna/lite-vyisokoprochnogo-chuguna/ та ознайомитися з пропозицією компанії «Металіт».
На металургійних заводах методи лиття чавуну зазнали змін і крім традиційних застосовуються також нові, здатні відливати чавун по заданих параметрах. Наявність нового обладнання і технологій забезпечує різні галузі промисловості необхідною кількістю цього сплаву.
Способи лиття
Існує три основні методи, які використовуються на ливарних підприємствах. Вибір залежить від кінцевого виробу, складності форми, призначення і вимог замовника. Отримати сплав з необхідними властивостями і характеристиками можна використовуючи:
- лиття в кокіль;
- в піщані форми;
- в вакуумі.
Звичний і знайомий усім спосіб - це застосування піщаних форм для отримання виливків. Це найбільш простий і дешевий метод, який використовується для виготовлення великої кількості однакових заготовок.
Форми з піску, глини і землі застосовуються в тому випадку, якщо під час лиття виливки не потрібна велика точність. Розплавлений метал заливається в неї, і після охолодження виходить готова болванка, яку ріжуть на частини і відправляють замовникам для остаточної обробки.
Заливка в кокіль чавуну під високим тиском ще один поширений сьогодні спосіб. За допомогою тиску рідкий метал повністю заповнює всю форму, навіть найдрібніші отвори, що дозволяє отримувати заготовку з точними розмірами.
Багато деталей з отворами мають складну конфігурацію, яку можна отримати тільки, якщо викачати з камери все повітря і наповнити її рідким металом під тиском. В цьому випадку, чавун заповнює навіть найвіддаленіші ділянки.
Лиття в ХТС
Ливарна справа постійно розвивається і останнім часом для отримання найбільш якісних виливків використовують метод ХТС, який відрізняється тим, що форма виготовляється з смолистих речовин. Холодно тверднущі суміші (ХТС) дозволяють отримувати герметичні форми, які не пропускають повітря і гази. Використання цього методу необхідно при литті складних болванок відповідно до креслень.
Вибір конкретного методу на заводі дозволяє отримувати заготовки з різними властивостями для подальшої обробки та виготовлення деталей або інших виробів. Способи відрізняються складністю технологічного процесу, необхідним обладнанням та допоміжними механізмами, які застосовуються при заливці металу.