будівельна хіміяГрунтовка готує поверхню до нанесення фінішного покриття. Звичайно, вона дозволяє заощадити на фарбі і шпалерному клеї, але це не головне. Грунтовка вбереже вас від розчарувань при вигляді відшарованих шпалер, облупленої фарби, яка відстає від плитки та інших неприємностей, які трапляються без виконання обробки.

Грунтувальні сполуки в залежності від типу і призначення:

  • проникають в поверхню і зміцнюють її;
  • підвищують адгезію (зчеплення) різних матеріалів;
  • допомагають рівномірно і економно наносити будівельні склади (штукатурка, шпаклівка, шпалерний клей, фарба і т.д.);
  • перешкоджає виникненню грибка і цвілі.

Яку вибрати?

Гіпсокартон або гіпсова штукатурка, бетонні стіни і інші мінеральні поверхні вимагають попередньої підготовки, перед фарбуванням, тому рекомендовано їх заґрунтувати. Якісна грунтовка універсальна для мінеральних поверхонь яку можно купити в інтернет-магазині “Наномаркет” впорається з цим завданням. Для пористих матеріалів знадобиться грунтовка глибокого проникнення. Вона закріпить поверхню і не дасть їй вбирати в себе воду з покриття, тоді фарба або клей будуть рівномірно розподілятися і рівномірно висихати. Це дозволить уникнути плям і бульбашок.

Зворотня проблема - матеріал з дуже гладкою поверхнею, на якому не тримається фарба. Особливо складно наносити на нього плитковий клей і штукатурку. Тут допоможе грунтовка з високими показниками адгезії, що містить в якості наповнювача дрібний пісок. Вона надійно скріпить в'язкі субстанції з гладкою стіною або підлогою. Для дерев'яних поверхонь ми рекомендуємо використовувати спеціальні грунти, які захищають дерево від ураження грибком і приховують характерні дрібні нерівності на деревині.

Однак, щоб правильно вибрати грунтовку, потрібно враховувати не тільки тип і стан поверхні, яку потрібно заґрунтувати. Варто також заздалегідь визначитися, що ви збираєтеся з нею робити - фарбувати (якщо так, то якою фарбою), шпатлевать, класти плитку? Крім того, дуже важливо, де буде використовуватися грунтовка - в приміщенні або на вулиці, а також чи є проблема підвищеної вологості в приміщенні.

Як наносити?

Перед нанесенням грунтовки потрібно переконатися, що поверхня готова до обробки. Як це зробити, писали раніше. Перевірили? Відмінно! Переходимо до нанесення. В цілому, правила нанесення такі ж, як і при фарбуванні стін. Спочатку ґрунтовку потрібно ретельно перемішати. Наносять її пензлем по кутах, в нішах, навколо труб та на дрібні деталі. Після чого основна площа обробляється валиком. Не забувайте видаляти надлишки грунтовки з кисті і прокатувати валик по ванні перш, ніж торкаєтеся їм поверхні. Інструмент повинен бути повністю змочений в грунтовці, але капати з нього не повинно.

У деяких ситуаціях недостатньо прогрунтувати поверхню один раз, потрібно ще. Бувають такі поверхні, коли потрібно наносити ґрунтовку 2-3 рази. Зазвичай перевіряють так: проводять рукою по висохлому грунтувального шару і якщо після цього на руці не залишився слід від матеріалу поверхні (наприклад цегла, бетон і так далі), то все в порядку. В іншому випадку ґрунтовку поверхні потрібно повторити.