Зазвичай холодильник купується не на один рік. Інколи ці великі машини стоять на маленькій кухні десяток років. Звісно хочеться не тільки мати такого довгожителя у своїй квартирі, а ще й користуватися його можливостями. Щоб прилад прослужив довго, потрібно дотримуватися рекомендацій та регулярно виконувати нескладні дії.

Всі поради стосуються двох головних етапів:

  • транспортування холодильника з магазину додому;

  • експлуатація вдома.

Як довезти холодильник «живим»?

Щоб не прийшлось ремонтувати прилад ще на етапі його придбання, потрібно проконтролювати його транспортування.

І перша порада полягає в наступному ー до місця призначення холодильник має бути доставлений у вертикальному положенні.

Якщо його перевернути більше ніж на 40 градусів, то значно зростає ризик витікання масла з компресора. Далі воно може потрапити до контуру циркуляції холодагенту. При ввімкненні апарату, масло потече далі, що спричинить значну поломку. Одразу ж після купівлі потрібно буде віддати гроші за недешевий ремонт.

Що робити, якщо такої ситуації не уникнути? Треба подивитися на коробку. Виробники роблять спеціальну позначку на пакуванні товару, щоб люди, які зовсім не розуміються на будові холодильника, могли транспортувати його правильно з мінімальним нанесенням шкоди. Ця позначка покаже на яку сторону перевернути прилад, щоб трубка від компресора розташовувалася нагору. В такому випадку масло все одно потрапить до контуру циркуляції холодагенту, проте, коли холодильник знову стане у вертикальне положення, воно буде переміщено назад потоком холодагента.

Як зберегти роботоспроможність холодильника вдома?

Від належної експлуатації залежить термін служби приладу, чим краще буде догляд за цим кухонним помічником, тим довше він відпрацює.

Саме тому, друга порада ー періодично необхідно розморожувати холодильник.

Деякі сучасні моделі мають систему «no frost». Власник такого приладу може не турбуватися за розморожування апарату, оскільки така система робить це автоматично.

Однак, якщо ви власник «класичної» моделі, то ви можете зіткнутися з інеєм на його стінках. Це звичайна ситуація, оскільки конденсат, який виділяється з продуктів та навколишнього середовища, залишається на гладких поверхнях і, через деякий час, перетворюється на сніжний завал. Холодильник перестає працювати як раніше. Він витрачає більше електроенергії на заморожування продуктів.

Перед розморожуванням обов'язково вимкніть апарат з електромережі.

Не відколюйте лід гострими предметами. Так ви можете пошкодити трубку випарника.

Після цього протріть камерні відсіки теплою водою та витріть сухою ганчіркою.

І остання 3 порада ー всередині має бути порядок.

Не кладіть продукти впритул один до одного. Всередині приладу завжди має залишатися місце для вільної циркуляції повітря. Так продукти будуть зберігатися довше, а аппарат буде використовувати менше електроенергії.

Пам'ятайте, що поруч не можуть лежати готові страви та сирі продукти, овочі та фрукти, м'ясо та молочні продукти. Ідеально, коли для кожної категорії продуктів є своя полиця.

Дотримуйтесь цих невеликих порад, і ваш холодильник послугує вам не один рік!