Фліс - матеріал, який придумали в 70-х роках американські хіміки із компанії Malden Mills. Науковці навіть отримали за свою “синтетичну вовну” Нобелівську премію. Фліс мав прийти на заміну натуральній вовні, тому і назва була вибрана відповідна - з англійської “fleece” перекладається, як “руно”. Зрештою, науковці своєї мети досягли, матеріал користувачі високо оцінили і почали шити із нього різноманітний одяг - теплі кофти, куртки, пледи, використовувати, як утеплювач.

Матеріал нетканий, складається із декількох прошарків. Основа - біполарфліс, його верхній шар відштовхує вологу, а нижній - зігріває. Між ними знаходиться віндблок, який забезпечує надійний захист від вітру. До флісу часто також додається спандекс для еластичності та лайкра, що робить тканину зносостійкою.

Види флісової тканини

Матеріал виготовляється із синтетичного волокна: первинного або вторинного. Тільки уявіть: ваша лижна куртка у “минулому житті” могла бути пластиковими пляшками чи плівкою. А після переробки вона стала виробом, що зігріває за будь-якої погоди. Однак, для різних потреб використовуються різні типи матерії:

  • Мікрофліс (наприклад, такий) підходить для прохолодної погоди (не нижче 7 градусів). Він легкий, компактний.

  • Фліс з довгими волокнами та великими завитками. Він підходить для дуже холодної погоди, адже добре утримує повітря, і тим самим забезпечує кращу теплоізоляцію.

  • Поларфліс - найтонший, використовується для пошиву термобілизни.

Мікрофліс використовується найчастіше і як самостійний матеріал, і як підкладка для зимового та осіннього одягу. Переважно його обирають для пошиву дитячих речей, адже матеріал легкий та приємний на дотик, зберігає тепло та разом з тим, в такому одязі важко впріти.

Також існує розподіл за щільністю тканини: вона варіюється від 100 до 600 гр/м². Чим щільніші волокна, тим тепліший і грубший фліс. Із найтоншого роблять делікатні речі та білизну, найщільніший стає основою для виготовлення дитячих пледів, ковдр, халатів та іншого домашнього текстилю.

Переваги флісу

Тканина легка, “дихаюча”, гіпоалергенна, еластична та дуже м'яка на дотик. У своїх якостях вона не поступається натуральній вовні, але на відміну від неї, вона не “кусається” і не виділяє побічних запахів. Оскільки тканина синтетична, в ній не заводяться міль, кліщі чи пліснява.

Матеріал служить довго, не зминається після прання та під час носки, майже не стирається. Фліс настільки легкий, що саме його обирають для пошиву лижних костюмів, туристичного та спецодягу. Тим паче, що він достатньо еластичний, не сковує рухів і навіть після намокання не втрачає теплоізоляційних якостей. Волога швидко виводиться назовні, і сукно висихає, навіть без викручування. Спробуйте випрати будь яку річ - уже з барабану машинки-автомату ви витягнете її практично сухою.

Із істотних недоліків: сукно легко електризується та добре горить. У зв'язку з цим, його піддають спеціальній обробці. Додатково роблять антипілінг, який надає флісу м'якості, після обробки він краще тримає форму.

Правила догляду за речами із флісу

Тканина настільки невибаглива, що догляд за нею зводиться лише до базових правил:

  • Прати речі необхідно у теплій воді, не вище 30 градусів, бажано у делікатному режимі.
  • Не варто віджимати речі на максимальних обертах. Зрештою, матеріал має структуру, що і так дозволяє йому висохнути за годину-дві.
  • Не можна використовувати відбілювачі та деякі агресивні миючі засоби. Вони можуть порушити структуру волокон, і тканина втратить свої якості. Краще вибрати м'які порошки та рідини.
  • Волокна можуть затримувати дрібні частинки порошку, тому для прання рекомендуються саме рідкі миючі засоби. Після завершення циклу прання, увімкніть додаткове полоскання.
  • Після висихання матеріал повертається в першопочаткову форму, тому прасувати флісові речі не потрібно. Навіть жарт існує: фліс не боїться нічого, окрім праски. Майте на увазі.