З кожним роком все більше людей вважають за краще встановлювати твердопаливні котли у будинку http://ekokordi.com.ua/tverdotoplivnye-kotly/kotly-tverdotoplivnye-bytovye. Це обумовлено невисокою вартістю, зручним використанням, простою установкою, екологічністю та безпечність котлів. У цій статті ми розповімо про встановлення опалювальних агрегатів – як самостійно виконати всі необхідні роботи.
Вибір твердопаливного котла для установки в будинку
В першу чергу, перед установкою пристрою необхідно вибрати відповідну модель, яка буде відповідати всім вимогам.
Для цього важливо врахувати деякі параметри:
- Площа, яка буде опалюватися;
- Призначення котла: тільки обігрів приміщення або ще води;
- Час роботи котла без додавання палива.
Підготовка до самостійної установки котла
Нижче представлені основні роботи, які необхідно виконати для установки твердопаливного котла в будинку.
- Визначаємо місце під котел
Першим етапом є визначення місця, де буде встановлений агрегат. Важливо відзначити, що воно повинно бути не менше 7 кв.м. При цьому, відповідне приміщення може розташовуватися в будинку або являти собою окрему споруду. Однак, обрана кімната не повинна перебувати посередині споруди – одна зі стін обов'язково повинна виходити на вулицю. Це пояснюється двома причинами: необхідністю подальшої установки димоходу та забезпеченням пожежної безпеки.
- Обчислюємо відстань від стіни
Конструкція агрегатів, які працюють на твердому паливі, такому як вугілля, дерево, тирса та інші, має захисну оболонку, під якою проходить контур з охолоджувальною її водою. При установці необхідно потурбуватися про наявність вентиляції навколо цього контуру, тому відстань між стінками повинна становити не менше 25 сантиметрів. Варто відзначити, що найкращим варіантом є установка на відстані в 70 см.
- Готуємо підлогу
Твердопаливний котел встановлюється в приміщеннях, які мають бетонні підлоги. У разі, якщо підлоги являють собою настил з дерев'яних дощок, то їх необхідно буде зняти для подальшої заливки бетоном. Заливка підлоги бетонним шаром здійснюється товщиною не менше 5 сантиметрів.
- Готуємо стіни котельні
Для виконання монтажу опалювального обладнання, стіни приміщення, в якому проводяться роботи, обов'язково повинні бути захищені. Для цього використовують негорючий матеріал, наприклад, кахель або цегла. Також в одній зі стін робляться невеликі отвори, які забезпечать природну вентиляцію.
- Готуємо покриття стелі та даху
Через дах будівлі проводиться димохід, який буде руйнувати її під впливом високих температур. Для того, щоб цього уникнути, необхідно додатково ізолювати отвір, через яке проводиться димохід.