З особистого досвіду багато батьків знають, що математика - далеко не самий улюблений шкільний предмет у дітей в початковій школі. Але якщо дитина не розуміє математику, як вона може її полюбити? Точну науку вважають найскладнішою і важкодоступною для розуміння. Це єдиний предмет, де не можна пускати навчання на самоплив, надавши учня самому собі. Математичні здібності, як, втім, і будь-які інші, тільки на 10% - вроджений дар, а на 90% - результат цілеспрямованих занять, наполегливої ​​праці та правильної мотивації.

Як допомогти дитині зрозуміти математику?

Щоб дитина розуміла точну науку, потрібно, щоб вона мала:

  • розум, заточений під рішення математичних задач;
  • педагога, який вміє доступно пояснити тему, зацікавити в предметі вивчення;
  • підтримку дорослих, яка допомагає повірити в свої здібності.

Всупереч стереотипам, математичні здібності не обмежуються раціональним, аналітичним мисленням. Так, дитині потрібна логіка, щоб відшукати зв'язок між причинами і наслідками. Так, вона зобов язана критично мислити, щоб знаходити правильні рішення. Але логіки і аналізу недостатньо, щоб зрозуміти математику. Потрібно ще мати уяву, абстрактне мислення, гарну пам'ять для обробки великих обсягів інформації, гнучкість розуму і кмітливість. Виходить, що математичні здібності - це результат всебічного розвитку дитини. Щоб малюк навчився вирішувати математичні завдання, потрібно розвивати його інтелект з раннього віку.

Чому діти не розуміють математику?

Одна з причин - недостатньо уваги приділялося інтелектуальній підготовці малюка в дошкільному віці. Але є ще інші - психологічні та соціальні причини:

  1. Він думає, що не здатний, тому що так йому сказали батьки або вчитель. Типова психологічна установка.
  2. Дитина не знає, навіщо потрібна математика, як можна використовувати математичні знання в житті.
  3. Малюк недооцінює свої здібності. Невпевненість часто - результат негативної оцінки здібностей дитини дорослими.
  4. Учень впевнений, що математика дуже складна і нецікава. Винуватці такого переконання - теж батьки, які ділилися з малюком власним негативним досвідом вивчення точної науки.
  5. Учитель математики проводить уроки строго за підручником, сухо дає інформацію, тому дитині нудно. Відсутність інтересу - серйозна перешкода для розуміння предмета.

Як навчити дитину розуміти математику? Поради батькам

Прищеплювати інтерес до чисел, рахування, рішення нескладних логічних задачок потрібно з раннього віку. Наше завдання - зробити так, щоб малюк захопився дисципліною. Як можна домогтися такого результату?

  • Створіть умови для різнобічного розвитку учня. Розвивайте його розум, мислення.
  • Проводьте заняття в ігровій формі. Дітям подобається грати, а значить, ви гарантовано завоюєте дитячу увагу.
  • Пропонуйте наочні приклади, щоб дитина бачила точну науку не на абстрактних числах, а в реальних ситуаціях. Розповідайте про користь математики, як вона використовується в різних професіях, побуті.
  • Заохочуйте самостійні спроби вирішити складне завдання. Не сваріть за помилки. Не помиляється той, хто нічого не робить. Тому вчіть правильно ставитися до невдач, справлятися з труднощами.
  • Хваліть за маленькі математичні успіхи.
  • Якщо ви не знаєте, як навчити розуміти математику свого малюка, знайдіть хорошого педагога, розвиваючі курси, де навчать не тільки розуміти, а й любити царицю наук.

Які курси вибрати, якщо дитина погано розуміє математику?

Для дітей старшого дошкільного віку та учнів початкової школи (5-11 років) в Україні діють унікальні розвиваючі курси, які навчають швидкісного рахування. Їх проводить Школа ментальної арифметики Соробан®, яка використовує в навчанні вдосконалену японську методику розвитку навичок рахування.

Ментальна арифметика розвиває когнітивні здібності, які використовуються в навчанні: пам'ять, мислення, уяву, логіку, концентрацію. Систематичні заняття привчають мозок працювати в активному режимі, тренують посидючість і працьовитість. Але головне - ментальне рахування допомагає зрозуміти базові принципи математики, а успіхи в рахуванні мотивують на рішення ще більш складних завдань.