Металочерепиця хорошої якості повинна відповідати таким умовам:
Надійно і довго служити (не піддаватися корозії).
Чи не прогинатися під снігом і вітрової навантаженням.
Бути привабливою і зберігати колір під час всього терміну експлуатації.
Легко монтуватися.
Перше, на що звертають увагу при виборі металевої черепиці, - це колір і форма. Популярні раніше кольору (червоний, синій, зелений, коричневий) поступово витісняються чорним, графітовим, теракотовим, кольором натуральної глиняної черепиці (цегляним).
Міркувати про те, яка металочерепиця Рівне красивіше, не варто, тому що на смак і колір товаришів немає. Варіантів форми і забарвлення металочерепиці багато. У кожного виробника свої «фішки».Колір листам надає верхній захисний шар.
1. Вибір кольору і виду полімерного покриття для покрівельного листа черепиці
Міф №1: покриття металочерепиці відрізняється тільки за кольором.
Як насправді:
Колір металочерепиці дійсно надає полімерний шар. Але крім декоративних функцій фінішна обробка додатково захищає від корозії, визначає стійкість до механічного (подряпини) і немеханічного (УФ-промені, агресивні середовища) впливу.
Якість покриття визначається матеріалом і товщиною:
Поліефір (поліестер) - тонке (25 мкм) глянсове покриття економ-класу, найменш міцне.
Поліуретан - більш ізностостойкое покриття товщиною 50 мкм.
Пластизоль - найміцніше з полімерних складів, за рахунок великої товщини (200 мкм) дозволяє створювати тиснення і фактурні малюнки на поверхні. Металочерепицю з покриттям пластизолем варто вибрати, якщо поруч з будинком ростуть високі дерева, що зачіпають гілками дах.
Акрил з мінеральним гранулятом: для фінішної обробки композиційної металочерепиці використовують акрилове сполучна з втопленного в нього крихтою з натурального каменю (кварцу, базальту). Після запікання в печі при температурі ≈110 ° С на поверхню наносять акрилову глазур.
Завдяки такому верхньому покриттю композитна черепиця має наступні переваги перед іншими видами покрівельних матеріалів:
стійка до біологічного впливу (на покрівлі не з'являється мох, не скупчується грязь);
зберігає колір;
відрізняється підвищеною тепло- і звукоізоляцією в порівнянні зі звичайною металевою крівлею;
гарантія 50 років. До того ж лист композитної покрівельної черепиці має зручні для монтажу і перевезення розміри.
Іншими словами, якщо модульна черепиця - це вдосконалений стандартний лист, то композитна металочерепиця - свого роду 3-тій щабель «еволюції» металочерепиці як покрівельного покриття. Єдиний недолік - ціна, як то кажуть, «кусається», але зате покрівля з композитної черепиці буде радувати не одне покоління мешканців будинку.