Читати гостросюжетні книжки — це особливий вид читання. Необхідно мати неабияку сміливість, щоб відтворити у власній уяві усі перипетії того, що відбувається у книжці. Так, хай це відбувається не у справжньому житті, але людина, що читає книжки, обов’язково рано чи пізно прийде до впевненості, що дуже часто художні книжки не поступаються рівнем емоцій справжньому життю.

Пригодницькі романи

«Око тигра. У пошуках скарбів», Вілбур Сміт, Клуб сімейного дозвілля, 2016.

Гостросюжетна література здатна полоскотати нерви своїм прихильникам, які будуть в особливому захваті від цього пригодницького роману з чудовою атмосферою тропічного острова і динамічним сюжетом. У Гаррі Флетчера спокійне життя зі світанками на морському узбережжі. Але ідилія не триває вічно. Чи готовий він ризикнути заради скарбів і жінки, яка зачарувала його своєю вродою? Чи може він, чоловік, який не може жити без пригод і жіночої уваги — ризикнути всім? Ця книга сповнена таємничих пазлів, частинки якого ти скрупульозно прилаштовуєш до останніх сторінок.

«Останній спадок», Андрій Новік, Клуб сімейного дозвілля, 2019.

Книга трилер українського письменника однозначно стала спадком сучасної художньої літератури. Молодий викладач міфології переїжджає в нове місто, знаходить роботу в університеті і хоче почати нове життя. Все здається стабільним і запланованим, допоки до головного героя не приходить незнайомець і передає стародавній артефакт. Це можна списати на збіг обставин, але студент безслідно зникає. Сюжетні лінії, які, поєднуючись, змушують не вірити власним здогадкам. А стародавні легенди, міфи і таємниці змусять зануритися в минуле нашого народу. Все це робить роман цікавим, інформативним і динамічним, а інтрига буде зберігатись до самого фіналу.

«Учень архітектора», Еліф Шафак, Клуб сімейного дозвілля, 2017.

Пригоди роману відбуваються на чарівному сході з його нещадними законами і особливою філософією. Хлопчик Джахан стане учнем найвідомішого у світі архітектора, який навчатиме його тонкощам ремесла і справжнім реаліям, де життя – неначе спроектована мечеть. Хлопчику Джахану доведеться багато пережити. Найвідоміші автори гостросюжетної літератури можуть позаздрити сюжетній лінії довжиною у все життя, де є всі обов'язкові атрибути: благородний, але бідний герой, прекрасна принцеса, кохання, таємниці, пригоди та інтригуючий фінал.

«Руки розбійника», Фінн-Олє Гайнріх, Видавництво Старого Лева, 2018.

Двоє шкільних друзів наважуються на авантюру – подорож до Стамбулу. В кожного свої проблеми і сподівання, а також перевірена роками дружба, яку виявляється так легко втратити. Історія про дорослішання, зміни відносин, вибір власного шляху і складність реального світу. Такі теми додають ще більшого сенсу і цінності цій захоплюючій історії. Деякі сцени руйнують хронологічну структуру фактів, які ближче до кінця створюють цілісну картину. Деякі моменти книги нагадають трилер з занадто провокаційними, навіть жорстокими сценами, які змусить вас поритися в собі і зламати шаблони.

«Майстер реліквій», Крістофер Баклі, Фабула, 2018.

У давню епоху реліквій по-особливому цінувалися майстри, які могли відрізнити справжній скарб від фальшивки. Художник вступає в змову з торговцем реліквіями, який пропонує йому шалені гроші. Проте не так все просто, як здається на перший погляд, і поступово легка справа стане все більш заплутаною і введе в оману всіх оточуючих. Сплетіння релігійних тем і подробиць про мистецтво змусить поринути в стародавні часи і з хвилюванням стежити за героями, а живі діалоги, гумор, властивий автору, принесуть щире задоволення.