Навіть нежитлове горище потрібно обладнувати вікнами. Це допомагає спростити його використання і заощадити на електриці. Але вибирати і встановлювати подібні конструкції слід максимально ретельно, щоб виключити найменші помилки.

Дахи на житлових будинках бувають досить різноманітними, але найпопулярніші споруди з похилими схилами. Завдяки їм вдається зробити об'ємні горища, полегшити схід снігу і стік дощу вниз. Але щоб споруда дійсно стала закінченою, потрібно обов'язково обладнати дахові вікна. Колись їх використовували виключно для вентиляції, а потім виявили, що такі конструкції дозволяють збільшити освітленість і візуально розширити простір. За традицією маленькі віконця в покрівлі називаються слуховими, але іноді їх роблять великими, а вентиляцію і стабілізацію будівлі забезпечують іншими засобами.

Слухове вікно - це такий своєрідний «будиночок» з парою зовнішніх схилів. Мансардні отвори розташовуються на одному рівні зі скатом і не прикриваються навісами, що дозволяє їм пропускати максимум світла. Для спрямованих вертикально слухових віконець обов'язково потрібно формувати особливий каркас. Як правило, їх роблять трикутними, не занурюючи ділянку з боку фронтону всередину, а виставляючи в тій же площині, що і фасад. У гострокутної покрівлі фронтони іноді оснащують великими рамами, доповнюють нетиповими деталями, запозиченими у храмової архітектури.

Будь-які види покрівельних конструкцій можуть бути об'єднані з прорізами різної величини і геометрії. Чи ставити такі отвори на поверхні покрівлі або на фронтоні - вирішують виключно домовласники. Ніяких технічних перешкод для того і іншого рішення зазвичай немає. Якщо вікнами оснащується плоский дах, водостік іноді доводиться доповнювати новими жолобами зі скатом від 5 до 15 градусів.

Люк для виходу на дах необхідний не в меншій, а часом і в більшій мірі, ніж просте вікно.

Вихід назовні з нього куди зручніше, особливо якщо потрібно оглядати і ремонтувати розташовані високо або в важкодоступних місцях: антени, кондиціонуючі системи, водостоки, ковзани, громовідводи.

Навіть при відсутності подібних елементів нагорі без люка за правилами може експлуатуватися тільки дах, площа якої не перевищує 100 кв. м. При виході з люка може бути встановлена ​​зовнішня або розсувні сходи. Досить часто монтують драбини впритул до стін, а також покрівельні трапи. Драбини зазвичай ставлять перпендикулярно горизонту в площині зовнішньої стіни.