Деревина століттями використовується для будівництва, створення меблів і т.п. До наших днів дійшло безліч чудових зразків меблів і будівель, проте деревина, як натуральний матеріал, піддається безлічі руйнівних факторів і не завжди витримує їх. У наш час для захисту пиломатеріалів створено чимало різний складів і просочень, які забезпечують довге життя деревині і підвищують її експлуатаційні якості.
На сайті https://pilomaterial.com.ua Ви можете не тільки замовити пиломатеріал, а й придбати спеціальні склади: антисептики, антипірени тощо для захисту. Висока якість, доступна вартість і зручність використання роблять їх затребуваними і необхідними при роботі з пиломатеріалами.
Від чого слід захистити пиломатеріал
Що може загрожувати пиломатеріалу, шкодити його цілісності і зовнішнього вигляду? Розповімо про основні загрози:
- високі температури призводять до того, що пиломатеріал може розтріскуватися і горіти;
- волога робить дерево податливим і неміцним, сприяє гниттю і розмноженню бактерій;
- мікроорганізми і грибки порушують цілісність деревини, вона починає гнити і втрачає привабливий вигляд;
- комахи можуть привести до втрати міцності і утворення тріщин.
- Від того як і протягом якого часу ці фактори впливають на дерево, залежить його цілісність.
Які є способи захисту?
- Щоб продовжити життя пиломатеріалу і забезпечити його захищеність, розроблено безліч методів і способів обробки:
- сушка;
- фактичний захист намокання і загоряння (наприклад, будівля навісу);
- просочення хімречовинами.
Як правило, зараження грибками і комахами відбувається через надмірне зволоження пиломатеріалу. Це може бути пов'язано з кліматичними особливостями, неправильним зберіганням або поганою вентиляцією. Щоб запобігти цьому слід захистити пиломатеріал від грунту, камені і бетону, забезпечити хорошу вентиляцію і захистити пиломатеріал від опадів. Однак, цього може бути недостатньо. Для того, щоб пиломатеріал був довговічним і міцним, його обов'язково потрібно просушити і обробити спеціальними складами.
Сушка
При природної вологості (до 80%) пиломатеріал швидко прийде в непридатність, особливо при високій температурі. Це стосується навіть тривалої транспортування, тому перевезення на великі відстані здійснюють тільки при показнику нижче 22%. Сушка може проводиться як природним шляхом, так і штучним. Для великих обсягів зазвичай використовують другий метод. Він дозволяє знизити коефіцієнт вологості до 6-14%.
Обробка антисептиками
Антисептики - це спеціальні хімічні склади, які руйнівно діють на комах, грибки, бактерії і т.п. При виборі речовини важливо звернути увагу на кілька факторів. Вони мають бути:
- високотоксичними для грибків і комах;
- не є небезпечними для здоров'я людини і тварин;
- не повинні впливати на якість пиломатеріалу;
- не повинні впливати на корозію кріплень з металу.
- Антисептики бувають водорозчинними, органорозчинних, олійними, у вигляді пасти.
Обробка антипіренами
Головна небезпека для пиломатеріалу - вогонь. Щоб надати їм вогнетривкі якості, використовують спеціальні склади - антипірени. Вони, при значному підвищенні температури, створюють плівку, обмежуючи доступ кисню до матеріалу або виділяють гази, які не дають йому горіти.
З цією метою зазвичай використовують хлористий або сірчанокислий амоній, буру, фосфорнокислиє натрій і амоній.