Морозиво з чорним перцем, баранина з шоколадом, креветки з козячим сиром. Несподівано? Так! Але в цьому і полягає мистецтво приготування страв в стилі «ф’южн». Але «ф’южн» - це не тільки змішання здавалося б непоєднуваних продуктів, а їх грамотне злиття, неординарна подача традиційних страв, а також заміна класичних інгредієнтів на нові, які дозволяють несподівано змінити смак знайомих страв. Найкращий ресторан Львова Split пропонує своїм гостям насолодитися оригінальними стравами азіатської кухні, приготованими на український манер.
Злиття традицій відбувається не тільки в культурі, одязі, але і в кулінарії, адже люди істоти рухливі, і після того, як пересуватися по нашій матінці-планеті стало простіше і швидше, і сталося, то саме злиття кулінарних традицій, яке з легкої руки американців і отримало назву «ф’южн». І якщо спочатку під «ф’южн» малося на увазі глобальне злиття кулінарних культур, наприклад сходу і заходу, то зараз змішання кулінарії навіть сусідніх країн можна сміливо назвати кухнею «ф’южн». Так рік за роком, крок за кроком сформувалося кілька основних напрямків кухні «ф’южн».
Всім відомо, що суші - це страва традиційної японської кухні, а американці візьми, та й зроби роли на зразок суші, ось і стали каліфорнійські роли тим самим класичним прикладом страви кухні «ф’южн», яке полюбилося у всьому світі. І таких прикладів безліч.
Деякі страви проходять етап адаптації, це коли у кухаря немає потрібного продукту, і дістати його в своїй країні проживання він не може, наприклад, особливу породу птахів, вирощену і відгодовану на певній території.
Але не все так просто, як здається на перший погляд. Той, хто творить нові страви, повинен добре уявляти, як поєднуються продукти, а також добре розбиратися в основних національних кухнях - французької, української, середземноморської, китайської та японської. Це повинен бути кухар і з освітою, і з досвідом, і з природним чуттям. Але це тільки одна грань кухні «ф’южн».
Чим більше кухарі вивчають кухню «ф’южн», тим більше розуміють, що кожен волею-неволею, а створює свої страви в цьому стилі, починаючи від наших бабусь, які замінили ракові шийки і каперси на докторську ковбасу і консервований горошок в салаті «Олів'є». Готуючи єврейське старовинне блюдо «фаршировану рибу» в стилі «фьюжн» зі східними нотками, кухар все начебто робить як зазвичай, але щіпка паприки в фарші і листя норі в начинці перетворюють блюдо від одеської бабусі в сучасний кулінарний шедевр.