Коли приходить пора замінити вхідні двері, або поставити нові в споруджуваному будинку, багато власників твердо впевнені, що вхідні двері неодмінно повинні бути сталевий. Насправді, з одного боку, металоконструкція забезпечує надійний захист від небажаного вторгнення. З іншого боку, двері з інших матеріалів найкращим чином зберігають тепло, не піддаються іржі, їх відрізняє велика різноманітність дизайнерських рішень, що так приваблює сучасних дизайнерів і архітекторів.

Останнім часом вхідні двері з дерева, пластику та алюмінію все популярнішим серед власників приватних будинків і заміських дач. Такі двері встановлюють скрізь — в зимовому саду, у гаражі, при вході в будинок і т. д.

Розглянемо ситуації практичного характеру:

У вас сталеві вхідні двері. Від холоду матеріал практично не захищає. У мороз такі двері можуть покриватися шаром інею, який приносить вогкість при відтаванні, а навесні на таких конструкціях можуть проглянути плями іржі. Це досить неприємно.

У вас дерев'яні вхідні двері. Навіть в найлютіший мороз такі двері не промерзнуть, вид мають досить презентабельний. Зломщикові доведеться потрудитися, щоб розкрити такі вхідні двері.

У західних країнах дерев'яні вхідні двері одержали найбільше поширення, ніж сталеві. Моделі дверей, виготовлені з сучасних дерев'яних конструкцій, на сучасному обладнанні, підходять до складних умов експлуатації і гідно опираються грубій силі.

Конструкція сучасної дерев'яних вхідних дверей не обходиться без телескопічних лиштв, контурів ущільнення і надійного замку з багатоточковим замиканням.

Конструкція порогу дерев'яних вхідних дверей

Поріг зроблений з дерева, композиту і алюмінію і оснащений зносостійким ущільнювачем. Каркаси полотен дерев'яних дверей виготовляють з не піддається викривленню клеєного бруса.

Для більш ефективного утеплення вхідних дверей, як правило, використовуються:

екструдований пінополістирол листовий, товщиною мінімум 35 мм, мінеральна вата, плитки або листи з коркового дерева та ін.

Каркас з усіх боків акуратно зашивають плитою з дерева підвищеної щільності, товщина якої повинна бути не менше шести міліметрів, а потім прикріплюють лицьову частину: всередині шпонований дуб, (як варіант — червоне дерево або бук), зовні — дерев'яні накладки, рейки, вузькі листи алюмінію, які відформовані під фільонку і пофарбовані стійкою до атмосферних явищ фарбою.