Світловий потік, що випускається щосекунди нашим Світилом, - це не тільки джерело світла і тепла. Сучасна наука вже змогла перетворити сонячне світло в енергію. Для цього використовуються різні установки. Для створення власної станції автономного, мережевого або гібридного типів буде потрібно спеціальний сонячний інвертор. Саме він і буде відповідати за процес перетворення однієї енергії в іншу. Щоб організована автономна або напівавтономна мережа була максимально ефективною, вибирати пристрій слід з урахуванням декількох важливих параметрів.
Що слід враховувати при виборі?
Не тільки форма вихідного сигналу - визначальний параметр правильного вибору. Чимале значення мають і інші фактори.
Напруга на вході
Потужність і напруга - показники, які слід обов'язково узгодити. Саме це дозволить виключити втрату напруги в сполучних проводах, а сам перетворювач не працюватиме на межі своїх можливостей. Фахівці галузі дають такі рекомендації під час покупки - зв'язка: 12 вольт і 600 ват, 48 В - 1500 Вт, 24 В - 600-1500 Вт.
Потужність виходу
Ідеальний випадок передбачає ідеальне співвідношення номіналу вихідної потужності і сумарної потужності споживання. Для організації підстанції будуть взяті за основу показники найпотужнішою навантаження мережі. Для розрахунку беруть за правило використовувати не номінальні показали, а пікові - ті, які виникають під час запуску приладів. Якщо в інструкції техніки не зазначена пікова потужність, то її номінальне значення приймається за константу.
Особливості та види захисту
Якісні інвертори повинні бути оснащені максимально якісними видами захисту, їх може бути кілька. У числі іншого можуть бути присутніми системи аварійного охолодження, захисту від високого /низького напруги, короткого замикання та ін. Саме така продукція демонструє безперебійну роботу, здатна витримувати високі пікові навантаження і автоматично вимикатися в разі виникнення аварійних ситуацій.
Робоча температура
Якщо сонячні інвертори буде встановлена в приміщенні без подачі опалення або в окремій госпбудівлі, то слід враховувати інтервал робочих температур. Він зазначений в специфікації до продукції, встановлюється інструкцією. Подану інформацію обов'язково слід враховувати при виборі техніки.
Черговий режим
Апаратура повинна мати режим очікування або черговий, який значно економить акумуляторний заряд.