З 2018 року в Україні дозволять трансплантацію нирок після смерті донора, який не є родичем хворого, що покладе початок масовим операцій з пересадки нирок. Про це заявила днями в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. «Новини Івано-Франківська» з'ясували плюси і мінуси такого рішення Моз.
Без згоди не відберуть
Супрун підписала наказ, яким дозволяється вилучати органи у донора, який не перебуває у родинних зв'язках з реципієнтом. За інструкцією тепер трансплантацією органів мають право займатися спеціальні бригади, що складаються з одного-трьох лікарів-хірургів, лікаря-анестезіолога, двох медсестер та інших профільних фахівців. Операцію будуть проводити тільки після констатації смерті мозку донора і отримання письмової згоди від його родичів (якщо потенційний донор раніше сам не написав згоду на забір його органів).
«Зараз трупного донорства в країні практично немає. За минулий рік було всього дві операції з пересадки нирки — це дуже мало для 48-мільйонної країни», — пояснили «Новинам Івано-Франківська» в Моз.
Відповідно до цифр Моз, в рік пересадки нирок потребують близько 2000 чоловік. За словами лікаря-трансплантолога Ігоря Писаренко, закон про пересадку від трупного донора був прийнятий ще в 1999 році, але не працював як треба — не було обладнання для діагностики смерті мозку.