Сучасні розробки в будівництві – це перший крок до зменшення енерговитрат, та збереження екосистеми в цілому. Пасивний будинок https://danica.kiev.ua/services/cottage – це унікальна розробка, яка відповідає нормам будівництва житла. Цікаво, що подібні розробки вперше з’явилися ще в 1988 році, в Німеччині, а в 1996 році було засновано «Інститут пасивного будинку». Що стосується визначення, такого житла, то пасивний будинок – це екобудівля, яка не потребує використання додаткового опалення, або потреба опалення сягає в десятки разів менше, ніж звичайні будинки. Розвинуті країни вже мають затверджені вимоги до стандартів пасивного будинку.
Які вікна відповідають вимогам пасивного будинку
Всім відомо, що велика кількість тепла втрачається через вікна, особливо в зимовий період. А в літній час, навпаки, помешкання нагрівається та потребує охолодження за допомогою систем кондиціювання. Пасивні будинки, на відміну від звичайних, весь рік підтримують постійну температуру та вологість, які є комфортними для людини. Річ в тім, що в будівництві сучасних екобудинків використовують вікна з енергозберігаючими системами. Щоб досягнути такого показника виробники вікон використовують наступні розробки:
• Заповнення між камерного простору низькотеплопроводним аргоном або криптоном;
• Дистанційну рамку вікна виготовляють з пластику або полімерів, замість металу;
• Використання з внутрішньої сторони скла селективного покриття.
Але вікна не основний елемент пасивного будинку. Важливо враховувати планування будинку, його конструкція, кількість вікон, їх розмір, та розташування. Тому, лише висококваліфіковані розробники, можуть спроектувати якісний та безпечний пасивний будинок.
Які середні енергозатрати екобудинку
Для більшого розуміння вигідності будування сучасного енергозберігаючого житла, достатньо ознайомитися з використання теплової енергії різних типів будинків:
• Будівлі збудовані до 1970 років – 300 кВт·ч/м²рік;
• Будинки 1970-2000 років – не більше 150 кВт·ч/м²рік;
• Пасивний будинок – не більше 15 кВт·ч/м²рік.
Хоча будування екобунку і коштує більше, ніж звичайне житло, воно окупить собівартість за 7-10 років, крім того не має потреби в будуванні котельного господарства, ємностей для енергоносіїв та прокладання теплових магістралей для водяного опалення.