Дитячий наручний годинник такий же важливий аксесуар, як і у дорослих, різниця тільки в критерії вибору. У дитячому годиннику не потрібний складний механізм або елегантний зовнішній вигляд - в першу чергу, вони мають бути безпечними, а потім вже зручними і яскравими.

Тому корпус найчастіше виготовляють з легені, але якісного пластика, він дуже комфортний в носінні. Рідше - із сталі або сплаву алюмінію, оскільки годинник стає важким. Обов'язкова умова для дитячого годинника - відсутність барвників!

Циферблат частіше покривають акриловим склом - воно досить міцне, і якщо навіть розіб'ється, воно не розпадається на шматки, які можуть поранити. Рідше використовується мінеральне скло.

Ремінці також мають бути безпечними, гіпоалергенними і зручними. Часто використовуються каучукові і поліуретанові - вони зносостійкі і гіпоалергенні, або нейлонові - вони стійкі до дії УФ-лучей і швидко висихають.

Водозахист дитячого годинника повинен дозволяти дитині купатися в морі або басейні.

Для того, щоб дитина навчилася визначати час і орієнтуватися в нім, краще розпочати з аналогового годинника, а потім, якщо захочеться, купити електронні.

Сьогодні у продажу дуже багато яскравих принтов дитячого годинника - з героями мультиків, коміксів, як для хлопчиків, так і для дівчаток. А ось в 1933 році створення годинника Ingersoll з Микки Маусом було схоже на революцію і різко збільшило продажі бренду. На циферблаті годинника розташовувався Микки, його руки виконували роль стрілок. Секунди відлічували ще три маленьких Мауса, розташовані в нижній частині циферблату. Годинник коштував 2.95$.

Жіноча версія з Минни Маус з'явилася в 60-х, а з Гуффи в 1972 році. Годинник з розтяпою Гуффи мав характерний циферблат, де порядок цифр був порушений, і одиниця розташовувалася не з правого боку від 12, а з лівою. Стрілки рухалися теж навпаки.