Намет в поході — це як панцир для черепахи, або ж ракушка для равлика. Це тимчасовий дах над головою, який вбереже в неприємні погодні умови. Як і кожен дім, хоча і тимчасовий, намет повинен бути зручним, легким та практичним.

Тож як правильно обрати намет, щоб річ слугувала довгі роки і головне виправдала всі сподівання?!

Вибираємо намет для походу

Перш за все намет повинен швидко розкладатися, з огляду на мінливу гірську погоду. Також має захищати від снігу, дощу та навіть сонця.

Тому напряму залежить в яку пору року Ви подорожуватимете, та відповідно які погодні умови можуть Вас очікувати. Також не менш важливим фактором є кількість людей, які ділитимуть з Вами «спільну» територію.

Слід враховувати, що розмір туристичного намету доволі таки умовне поняття. При бажанні одномісна палатка може вмістити і двох мандрівників. Та чи буде їм зручно спати пліч опліч після довгої та важкої подорожі. Тож варто таки враховувати кількість людей, і відповідно місць в палатках, в яких вони спатимуть.

Хоча це також напряму залежить від форми тимчасового житла. Якщо стіни намету знаходяться під нахилом, у формі сфери або циліндру, тоді двом там точно не поміститися. Хоча перевага такого намету над традиційним з вертикальними стінами — він не пропускає вітру і у ньому краща вентиляція. Що дозволяє вільно розташувати намет у відкритій місцевості. Перевага намету з прямими стінами у тому, що тут можуть легко розміститися двоє людей.

Як правильно вибрати намет для походу в гори?

Бувалі туристи давно підмітили, що краще металевих каркасів — зроблені з фібергласу, вуглепластика або кевлару. Вони легші за металеві, а також зручніші за пластикові. Слід зауважити, що на кам'янистому грунті слід мати в наявності намет з пластичними вставками-дугами, так як кілки буде просто неможливо вбити в твердий грунт.

У поході важливо, щоб намет не тільки захищав від вітру, а й був водонепроникним. Тому слід обирати палатку з найвищим ступенем захисту від вологи. Важливо, щоб тканина з якої виготовлений намет не тільки не пропускала краплі дощу, а захищала від зайвої вологи з грунту. Тому днище та стінки намету виробники завбачливо обробляють поліуретаном, силіконом чи будь-якою спеціальною водостійкою речовиною.

Як уже говорилося, можуть виникати ситуації при яких необхідно моментально розкласти палатку. А часу на вивчення складної інструкції зовсім не буде. Тому, щоб забезпечити себе від різноманітного роду неприємних ситуацій слід потренуватися у складанні та розкладанні намету. При цьому слід зауважити час, за який Ви справляєтесь.

Варто випробувати палатку на зручність. Щоб потім Ваш відпочинок, через недоспані ночі не був банально зіпсованим. Тому варто ретельно обирати Ваш «готельний номер в горах», і тоді можна сміливо підкоряти найвищі вершини.