Переконайся, що добре розумієш, про що йдеться
Перш ніж говорити переконайся, що ти усе добре зрозуміла-зрозумів. Використовуй звороти: “Вислухала тебе і якщо добре розумію, то…”, “Скажи, чи добре розумію…” Якщо щось розумієш неправильно, то дозволь, щоби подругу ще раз пояснити, що саме він мав на увазі. Навіть якщо все у тобі кричить, щоби проінтерпретувати слова коханого певним чином, слід упевнитись, чи саме те він-вона мала на увазі.
Говори про те, що відчуваєш
Використовуй ті звороти, які описують твої почуття і відчуття замість тих, які оцінюють поведінку подруга. Замість “ти як твоя мати постійно мене про щось запитуєш” можна сформулювати “Кохана, я почуваюсь загнаним у кут, коли ти ставиш мені стільки питань одночасно. Звучить по-різному, правда?
Не говори під впливом сильних емоцій
Якщо відчуваєш, що тобою керують виключно емоції, то попроси подруга про перерву і запропонуй повернутись до розмови через 30 хвилин, коли емоції вщухнуть. “Кохана, люблю тебе, але мені потрібно 30 хвилин, щоби заспокоїтись” – ця фраза дозволить уникнути непотрібних емоційних висловів.
Ніколи не використовуй слова “розлучення”
У сварках часто використовуємо слова, за які шкодуємо опісля. Однак сказане не повернеш і завданої ними кривди також. Якщо під час конфлікту твоїм аргументом буде слово “розлучення”, то будь певен, що воно лише підвищить напругу.
Будь чесним – це лише скріплює любов
Правда, навіть дуже гірка – це краще, ніж найкрасивіша брехня, яка рано чи пізно стане явною. Любов є настільки сильною, що здатна злучити ті мости, які злучити, здавалось би, неможливо.