Незважаючи на заборони і потенційну небезпеку, прикарпатці спалюють траву, листя, бур’яни та сухе бадилля. Такі безвідповідальні дії людей часто стають причиною пожеж. Особливо загрозливим є виникнення пожеж поблизу ліній електропередач та електрообладнання.
Адже займання сухого листя та трави може спричинити загоряння дерев’яних опор, нагрівання проводу і, як наслідок, обриву проводу. А це реальний ризик не тільки для надійного електропостачання, а й загроза життю і здоров’ю людей та тварин внаслідок ураження електричним струмом.
Щоб захистити електромережі у період низових пожеж восени, ПАТ «Прикарпаттяобленерго» запроваджує ряд заходів, спрямованих на посилення пожежної безпеки. Зокрема, на підприємстві ретельно перевіряється стан пожежної безпеки на об’єктах та справність засобів пожежогасіння, проводяться позапланові інструктажі персоналу, який обслуговує електроустановки, технологічне та інженерне обладнання тощо. Також енергетики закликають прикарпатців не розпалювати вогнища на полях поблизу електромереж та залишати вогонь без нагляду.
«Тут ми звертаємося до свідомості мешканців нашого краю, - зазначає директор з охорони праці обленерго Ярослав Витвицький. – Люди мають усвідомити, що від їхньої поміркованості, від їхньої свідомості залежить їхня безпека, а також безпека оточуючих».
Нагадаємо, що уздовж повітряних електроліній електропередач з обох боків відводиться охоронна зона (у повітрі і на землі), її ширина залежить від напруги лінії. Наприклад, для проводів напругою до 1 кВ охоронна зона становить 2 м, 6-10 кВ – 10 м.
В цих охоронних зонах законом забороняється розпалювати вогнища. Також тут заборонено розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), складувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів.