Шопінг-тури це вид туризму, основна мета якого - купівля товарів як для подальшого продажу (професійна чи напівпрофесійна діяльність), так і для себе. Шоп-туризм виник внаслідок досить високих внутрішніх цін в Україні на промислові товари: одяг, взуття, меблі, деякі види продуктів харчування. Іноді головним мотивом для шоп-туризму є не ціна, а асортимент і обставини покупки. Покупців приваблює впевненість у якості товару, більш високий рівень шопінгу, а також його поєдання з розвагами, екскурсіями і взагалі відпочинком.
В силу географічного положення, шоп-тури з України доречні в країни Європи і Близького Сходу, оскільки поїздка в Маймі за модним одягом себе просто не окупить. Серед європейських держав найбільш популярними місцями шопінгу є Польща, Румунія, Греція, Франція Іспанія та Італія.
Наприклад за покупками до Румунії нерідко їдуть мешканці Чернівецької області, до Польщі - Львівської, Волинської, Івано-Франківської областей.
Греція славиться дешевизною хутряних виробів, а Франція - одягом і взуттям світових брендів. Справжньою меккою для любителів модного одягу є Італія. Тут без націнки можна купити оригінальний одяг від Armani, Versace, Valentino, та інших брендів. Особливо популярні поїздки в період сезонних знижок.
Справжньою меккою для любителів модного одягу є Італія. Тут без націнки можна купити оригінальний одяг від Armani, Versace, Valentino, та інших брендів
Серед близькосхідних країн незаперечним лідером є Туреччина. Тут можна придбати недороге взуття, одяг, шкіряні вироби, килими та багато іншого за шаленими знижками. Останнім часом набирають популярність шоп-тури в ОАЕ. Столиця цієї держави Дубаї є вільною економічною зоною з дуже низькою ставкою ввізного мита. У зв'язку з цим, практично всі імпортні товари тут помітно дешевше, ніж в Україні чи країнах ЄС. Тут особливо вигідно купувати електроніку, ювелірні вироби, тканини, хутра, годинники і, зрозуміло, місцеві сувеніри.
Навколо шопінг-турів створена ціла інфраструктура обслуговування туристів за кордоном. Як правило, за 10% комісії від фабрик, магазинів чи оптових центрів агенти обслуговують туристів (транспорт, переклад й т.п.) за невисоку суму або зовсім безкоштовно. Проте мінусом такого підходу може стати обмежений вибір пропонованих магазинів. Тому для оптимального шопінг-туру краще їхати невеликою компанією, в якій є хоча б один досвідчений «шопнік».
А щоб отримати безкоштовну консультацію та оформити необхідний пакет документів для отримання шопінг-візи звертайтеся у туристичне агентство "Віза Плюс" за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 16.