Сьогодні відзачається Всесвітній день боротьби з діабетом, передає УНН.
Цей день був заснований у 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров'я у відповідь на зростання кількості хворих на діабет в усьому світі.
Практичне відкриття гормону інсуліну належить канадському вченому Фредеріку Бантінгу, який працював під керівництвом професора Джона Маклеода та у співпраці із Чарльзом Бестом. У січні 1922 року Ф.Бантінг вперше в історії зробив ін'єкцію інсуліну людині - 14-річному хлопчику, що страждав на важку ювенільну форму цукрового діабету. Завдяки ін'єкціям життя хлопчика було врятоване.
Усі права на своє відкриття вчений передав Торонтському університету. Надалі права на виробництво інсуліну перейшли до Канадської ради з медичних досліджень і наприкінці кінці 1922 року новий препарат з'явився на ринку ліків.
У 1923 році відкриття вчених було визнане першим значним досягненням 20 століття у галузі біохімії і медицини - Ф.Бантінгу і Дж.Маклеоду була присуджена Нобелівська премія. Заслуги Ч.Беста були проігноровані, що викликало заперечення у Бантінга, який добровільно розділив свою половину премії із колегою.
З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН. Датою для цього дня було обрано день народження Фредеріка Бантінга - 14 листопада.