На Вічевому майдані намети і багаття – відтворюють «Революцію на граніті»

Сьогодні активісти УНП вирішили нагадати мешканцям міста про події «Революції на граніті» у жовтні 1990 року.

На Вічевому майдані розклали намети і розпалили невеличке багаття, навколо якого юнаки у пов’язках з написом «Я голодую» співають патріотичні пісні під гітару. Акція відбувається під гаслом «Масол пішов – і влада піде!». Одночасно громадянам пропонують вписати прізвища сучасних українських політиків, які мають піти, аби в Україні стало добре жити. Ідея хороша з точки зору історичної пам’яті. Та й погляду політичного піару теж непогано для УНП – гарна нагода засвітитись. Вибори ж не за горами.

А ті події й справді варто пам’ятати. Тоді, у 1990 році київські студенти 2 жовтня вийшли на теперішній Майдан Незалежності, а у той час площу Жовтневої революції, аби не допустити підписання нового Союзного договору. Також молоді люди відстоювали проведення перевиборів Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі, проходження військової служби юнаками-українцями виключно на території України, націоналізацію майна Компартії України та ВЛКСМ, відставку голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола. І 17 жовтня 1990 року Верховна Рада затвердила постанову «Про розгляд вимог студентів, які проводять голодування у місті Києві з 2 жовтня 1990 року» щодо вирішення усіх вимог студентів до кінця 1990 року, а  Віталій Масол напередодні сам подав у відставку.

Організатори акції вважають цю подію особливо актуальною в сучасних політичних умовах, коли багатьом політикам слід наслідувати приклад Масола. Підтвердження цьому є дописи громадян, які пропонують піти у відставку Віктору Януковичу, Дмитру Табачнику, Ганні Герман, цілій Верховній Раді та ще багатьом представникам українського політикуму.

Про ті події всім охочим на Вічевому майдані розповідає також безпосередній учасник «Революції на граніті» Олег Ущенко. Він поділився спогадами, що тоді студенти не задумувались про наслідки своїх протестів, а відчайдушно йшли на ризик. І тим більше не сподівались, що це так швидко дасть результат, маючи намір присилати на майдан нові групи студентів, у випадку, якщо попередні будуть заарештовані.