Франківський «Cheburek» викликав активні дискусії у соцмережах

В Івано-Франківську на вулиці Шевченка з'явився нове "європейське" кафе "Cheburek", фасад якого висміяв іванофранківський активіст Ростислав Шпук. Згідно його коментарів у соцмережі, "вивіска із золотою рамкою створена не тільки з метою надихАти, але й надИхати...на бажання фритюрованого баранячого фаршу останнім подихом".

Рекомендуємо поповнити свої знання у сфері архітектури та сформувати власні бачення нового фасаду на вулиці Шевченка, прочитавши наступні рядки, - інформує 0342.ua.

А вам який архітектурний стиль до вподоби? 

"Кілька днів тому з'явилось таке підприємливе оздоблення фасаду при вході в головний парк І-Ф, на історичній вулиці Шевченка, коріння якої нагло простяглось собі під чотирма європейськими країнами. 

Мабуть, більше нема зауважень до власників, енергії яких вистачає на такі радощі трактування: чебурек - він для того й придуманий, щоб поглибити животіння обом сторонам: продавцю й покупцю. 
Зате наочно продемонстровано, що якшо раніше існував лише "стид грьобаний", то тепер модний - погрьобаний: то саме, тільки з ознаками погрібальної погремушечності. 

Мабуть, більше нема зауважень до власників, енергії яких вистачає на такі радощі трактування: чебурек - він для того й придуманий, щоб поглибити животіння обом сторонам: продавцю й покупцю. 

Але є глибокі скорботні зауваження до самої дозвільної системи, і до спеців: виробників вивісок, чиї дизайнери власноруч виводили цю веселу погрібальність і одним золоторамковим загоном загнали за щит блискучої пластикової заливки весь, який не є, але 100-річний фасад, запечатавши його, як священник - лопатою.

А рік тому було створено "візуальний стиль Франківська", у якому - якшо коротко - регламентувалась підпорядкованість вивіскок фризам з карнизами і на пальцях пояснювалось, що "витіюватий" модульйон зліплено не для утримання назви банку в зубах Гаргулії.

Тільки всі ці стильні розробки мало шо вартують, якшо не попіклуватись про їхню адмінвагу, не прикріпити до статуту міста і не завісити ними Управління Архітектур, Комунгоспів і всіх інших умовних "судових виконавців". 

А ви знаєте, яка відмінність між фронтоном та аттиком? І що барокова аркатура та сецесійний пілястр - це не імена інопланетян? Якщо так, то історію містобудування та основи архітектури вам вивчати не потрібно. А Ростислав Шпук вважає вивчення цього предмету обов'язковим в українських школах.

"А тим часом в школах України я би впровадив обов'язковий предмет "Історія містобудування та основи архітектури". Бо коли кожен, разом з першою затяжкою, або ше раніше, вкурюватиме ознаки відмінності між фронтоном і аттиком, і що барокова аркатура та сецесійний пілястр - це не імена інопланетян - тоді відкриються йому фасади у всій своїй родословній величі. І тоді він розумітиме, для чого витрачається на відвідини Ліону чи Едінбургу, і що саме там шукати ногами й очима, і бачитиме не просто надмір алебастрових "непонятних запльотів", а прочитуватиме цілий роман одним поглядом на оздоблювальний меланж, скажімо, Гауді чи Бенуа.

Тоді питання наших "візуальних стилів" вирішаться самі собою, і кітч випарується з фасадів сам, як роса на сонці... Бо тоді у випадку появи такого революційного "Che Burek" виникатимуть питання у всіх. І до всіх".