Сьогодні, 30 квітня, в конференц-залі готелю “Надія” в рамках програми Інституту розвитку міста “Новий Івано-Франківськ” відбувся круглий стіл “Культурна стратегія Івано-Франківська”. Серед присутніх були представники різних культурних груп: громадські та культурні діячі, педагоги, митці тощо.
“Культура — це широке, неосяжне та глибоке питання”, - так розпочалась сьогоднішня зустріч міської еліти Івано-Франківська з вуст Олега Головенського, власника агенції новин "Фіртка". Він зазначив, що потрібно створити модерну і прогресивну програму, яка б змотивувала міську владу для подальших реалізацій, - повідомляє 0342.ua
“Реалізація має відбуватися через механізми влади, так як громадський сектор має обмеження. Ми живемо в пост-радянському суспільстві, тому механізм влади є вагомим”, - продовжував він.
На конференції спікери виокремили наступні питання:
Що ми маємо зараз?
Чого ми хочемо досягнути?
Які шляхи досягнення?
Серед спікерів був присутній іванофранківський письменник та представник “Станіславськиого феномену”, Володимир Єшкілєв.
“Культура сприймається в світі як формат, де вичакли певні еталони якості соціального життя. Навколо яких еталонів буде розвиватися місто? Подолати провінційність в Івано-Франківську неможливо. Якщо є невеличка група однодумців, то становище в місті можна кардинально змінити. Івано-Франківськ є сприятливим для розвитку, адже одному гуру в провінційному місті швидше вдасться підвищити рівень, на відміну від мегаполісу. Провінційне місто зручне для проживання, будучи ідеальним реалом життя. Таланти — екологічно чисті!”, - розмірковував іванофранківський письменник. На противагу, деякі з спікерів не погодились із поняттям “провінційності” нашого міста.
Який необхідний інструментарій для досягнення?
Як зазначив Володимир Єшкілєв, для культурної кристалізації потрібна креативна група людей, яка здійснюватиме стратегію міста, креатори, які постачають ідеями та концепціями, фінансова підтримка, медіаресурси тощо. За його словами, це має бути дієва та креативна команда і без протиріч політиканів.
На зустрічі учасники провели порівняльну характеристику Івано-Франківська із містом Львовом, що викликало резонансні погляди щодо тлумачення кожного з міст. Не можливо не погодитись із спікерами, що більшість іванофранківців шукають своєї реалізації в інших містах. А це призводить до розмивання та звуження креативного урбаністичного середовища. Дехто погоджувався про виражену концепцію розвитку міста Львова, а деякі наводили контраргументи, що у місті Львів відбувається витіснення львів'ян з центральної частини міста. Таким чином з'явились комерційні заклади.
Головний архітектор міста Гайдар Володимир заявив: “Культура повинна бути скрізь. Важливі критерії культури — це цінності, потенціал та креатив”.
Під час круглого столу учасники наголошували на незацікавлення та пасивність міської влади у культурному розвитку міста. Впродовж дискусії прозвучала доцільна фраза: “Щоб лікувати хворобу, потрібно встановити правильний діагноз”.
"Івано-Франківськ — це поєднання п'яти етнічних груп. В нас є підгрунтя. А ми руйнуємо рекреаційну зону, забудовуючи місто. В нас є багато ізюминок, яких потрібно поєднати в один кекс!", - повідомила представниця міськвиконкому.
Впродовж двох годин в залі тривала активна дискусія, в результаті якої кожне слово та думка були невід'ємною складовою зустрічі.