16 квітня в Івано-Франківську відбулася прес-конференція організаторів проекту «Форум партнерських міст – ефективне управління».
Конференція пройшла за участю заступника міського голови Богдана Білика та директора Центру польської культури та Європейського діалогу Мар’ї Осідач, - інформує 0342.ua.
Під час прес-конференції йшлося про те, що Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради та Центр польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківську готуються до проведення «Форуму партнерських міст – ефективне управління». Ідея заходу відповідає пріоритетним напрямкам у сфері публічної та культурної дипломатії та дії на 2015 р., визначеним МЗС Польщі, а також основним засадам «Програми розвитку міжнародного і транскордонного співробітництва м. Івано-Франківська на 2014-2017 роки».
Захід скерований до молоді, членів громадських організацій, молодих спеціалістів установ та товариств, що активно діють у секторі міського самоврядування українських та польських міст. Термін проведення Форуму визначений на 9-10 травня 2015 р., в часі відзначення Дня міста Івано-Франківська.
У рамках запланованого на травень заходу 50-ти особова група молодих спеціалістів візьме учать у панельних зустрічах та дискусіях під керівництвом фахівців виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та органів місцевого самоврядування та громадських діячів наших польських міст-партнерів. Для участі у Форумі зголосились міста Жешув, Люблін, Свідніца, Ополє, Томашув Мазовєцкі, Рибнік, Кошалін.
Теми панельних зустрічей: міський транспорт, стратегія маркетингу міста, підприємництво та господарська діяльність, культура та туризм, і, звичайно ж - самоврядування.
Форум є першим етапом довгострокового проекту. Наступний етап передбачатиме навчальні візити учасників проекту до окремих міст-партнерів для проходження практики та ознайомлення з роботою органів місцевого самоврядування.
Цілі проекту:
- презентація польських міст-партнерів Івано-Франківська, діяльності їх місцевих органів влади та позитивного досвіду в розвитку євроінтеграційних процесів;
- вивчення досвіду впровадження європейських стандартів управління у Польщі;
- впровадження європейських стандартів до структури управління міст;
- підвищення компетенцій молодих лідерів, фахівців і студентів у сфері місцевого самоврядування;
- проведення зустрічей, тренінгів та конференцій для молоді на тему управління окремими галузями життєдіяльності міст, а саме: архітектура, комунальне господарство та міський транспорт, підприємництво та господарська діяльність, культура, туризм і самоврядування;
- працювання мережі формальних та неформальних контактів між установами і організаціями, що працюють в муніципалітетах, або займаються питаннями місцевого самоврядування.