Гучні арешти на самій верхівці української владної піраміди трохи заслонили собою арешти місцевого рівня. А дарма. Тому що для Івано-Франківська арешт за хабар керівника фонду комунальної власності міста Богдана Чупірчука й директора стадіону «Рух» Івана Слюзара може мати достатньо гучні наслідки для місцевої влади.
Нагадаємо, що Чупірчука і Слюзара арештували 12 березня 2015 року близько 12-13 години в місті Івано-Франківську за вимагання від підприємця неправомірної вигоди у вигляді грошей в сумі 5 000 доларів США та 7 500 гривень за сприяння позитивного вирішення питання надання в оренду нежитлового приміщення для здійснення підприємницької діяльності на території стадіону «Рух».
Богдан Чупірчук виявився достатньо балакучим, партизана з себе розігрувати не став і дав покази як на першу особу так і на одного її (особи) заступника.
За інформацією «Версій» заставу за Чупірчука, в розмірі майже сто тисяч! гривень (97 440 гривень), внесли вже через 22 хвилини після арешту. Директора стадіону «викупили» 16 березня.
Оперативно, чи не так? Хто ж стоїть за Богданом Чупірчуком, бо навряд чи він діяв за власною ініціативою.
Для початку трішки історії
До призначення на посаду Чупірчук в очолював фракцію Української народної партії в Івано-Франківській міській раді, а головою обласної організації УНП був міський голова Віктор Анушкевичус.
В якості нового керівника фонду комунальної власності міста Богдана Чупірчука представили вранці 16 квітня 2013 року на нараді у міського голови.
Вже через три місяці депутати на сесії міської ради дали негативну оцінку діяльності фонду комунальної власності. Міський голова одразу ж заступився за свого протеже й зазначив, під час оперативної наради, що якщо б він був на сесії, а не поїхав до Любліна, то наклав би вето на рішення депутатів визнати роботу фонду незадовільною, бо вважає роботу фонду комунальної власності міста цілком задовільною.
І раптом, через два роки керівник, до якого міський голова проявляє таку прихильність, виявляється замішаним в корупційній справі. Й не просто замішаним, але й виступає головним фігурантом. Поки що. Бо за інформацією «Версій» Богдан Чупірчук виявився достатньо балакучим, партизана з себе розігрувати не став і дав покази як на першу особу так і на одного з її (особи) заступників. За показами Чупірчука – з 5000 доларів йому належала лише тисяча. Решту в рівних долях він мав передати вище.
Можливо саме тому за Чупірчука так спішили внести заставу – щоб менше встиг наговорити? Але, схоже, запізнилися.
Не секрет, що в таких справах як підозра в хабарництві ведеться супровід фігурантів, негласно, з використанням фото і відеофіксації, запису телефонних розмов. От і в цьому випадку працівники МВС понад два місяці в такому режимі “вели” підозрюваних, на яких потерпілим вже була написана заява про вимагання.
“Вели” чотирьох. Джерела в УМВС повідомляють, що це: мер, його наближений заступник, Чупірчук та Директор стадіону Слюзар.
Відповідно, в МВС насправді має чимало відеодоказів діяльності цих осіб.
Уся “оборудка” (за показами Чупірчука) полягала в тому, щоб “вирішити питання” про продовження оренди у фонду комунального майна міста приміщень стадіону, для проведення підприємницької діяльності. Там мало працювати кафе.
Зам(в інтересах слідства не поки що не будемо розголошувати ПІБ) обіцяв “протягнути” це питання через виконком, мер мав підписати рішення, а сам Чупірчук – “вирішити” з дозволами та провести роботу по Фонду комунального майна. Директор стадіону, швидше за все, якраз і знайшов “клієнта” та мав “обробити” його, але по-суті Слюзар був “актором” другого плану. А можливо, у нього навіть не було іншого виходу, аніж як брати участь у сумнівній корупційній оборудці. Адже, сума для фігурантів була не велика, ніби й боятися ніби було нічого. Та, як би там не було, часи міняються…і дещо, пішло не так…
При цьому, чи то через те, що в МВС не змогли встановити, коли і де саме передаватимуть гроші (які були міченими), чи через витік інформації, на місці злочину (навпроти центрального входу залізничного вокзалу міста Івано-Франківськ за адресою вулиця Привокзальна,1) заарештували лише Чупірчука, коли він в салоні автомобіля марки Mitsubishi, одержав від підприємця 5 тисяч доларів США. Івана Слюзара арештували на робочому місці. Коли він отримував 7 5000 гривень. Інші фігуранти дивним чином зуміли уникнути арешту. Проте, кажуть, що арештувати працівники МВС планували увесь квартет.
Тепер все залежить від слідства, зокрема слідчого, який веде справу. На даному етапі взяті всі необхідні дозволи з суду щодо проведення гласних і негласних слідчих дій.
Що ж до особи Віктора Анушкевичуса, то всі ми знаємо, як любить він говорити про Європу, європейський вибір, європейське місто…
Так от – в Європі прийнято подавати у відставку (часто взагалі йти з політики), якщо в твоїй команді є корупціонери, і ти, так чи інакше, стаєш причетним до корупційних скандалів. У нас, на жаль, така поведінка політиків не практикується.
Тому відповідальність несуть тільки, так звані, «стрілочники», а верхівку, як правило, не чіпають. Сподіваємось, не у цьому випадку…