Сергій Кушнір: Очікувані зміни у законодавстві дозволять залучити інвестиції у енергозбереження та енергоефективність будівель

Здійснивши необхідні зміни у законодавстві, можна буде розпочати розробку механізмів залучення інвестицій у сектор енергозбереження та енергоефективності як бюджетних будівель, так і багатоквартирного житла.

Про це під час круглого столу на тему «Навіщо потрібний енергоаудит українським будинкам?» сказав директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Кушнір.

За його словами, сьогодні енергонеефективними є усі категорії будинків: будівлі бюджетної сфери, приватні будинки, багатоповерхова забудова.

«Щодо приватного сектору, то у зв’язку з поступовим приведенням тарифів до економічно обґрунтованого рівня мешканці індивідуальних будинків самі стають зацікавленими у тому, щоб вкладати кошти у енергоефективні заходи, зменшуючи тим самим платежі за спожиті енергоресурси», - сказав Сергій Кушнір.

Власниками квартир у багатоквартирних будинках є самі мешканці. Саме вони мають опікуватись станом будинків. Але щоб отримати ефективного власника житла, теж необхідні зміни до діючого законодавства

При цьому він нагадав, що держава активно розробляє механізми допомоги мешканцям приватних будинків у впровадженні енергоефективних заходів.

«Досить дієвою є постанова Кабінету Міністрів щодо компенсації частини коштів на заміну газових котлів на котли, що працюють на інших видах палива. Сьогодні ми опрацьовуємо постанову для ще більшого розширення переліку заходів, на які буде надаватися допомога держави. Це і утеплення будинків, і закупівля енергоефективного обладнання, інші заходи», - повідомив Сергій Кушнір.

Що стосується будівель бюджетної сфери, то тут, за словами представника Мінрегіону,  джерело для фінансування енергоефективних заходів практично відсутнє.

«Бюджетна сфера потребує значних інвестицій. І одним із можливих механізмів для вирішення цього питання є впровадження енергосервісних послуг. Відповідні законопроекти вже зареєстровані у Верховній Раді. Сьогодні вони доопрацьовуються Мінрегіоном, депутатами та спеціалістами Держенергоефективності. Сподіваюся, найближчим часом ці законопроекти будуть прийняті і стануть потужним механізмом для залучення інвесторів», - сказав Сергій Кушнір.

Щодо багатоквартирного житла, то, за словами директора департаменту, його власники також мають бути зацікавленими у енергозбереженні.

Бюджетна сфера потребує значних інвестицій. І одним із можливих механізмів для вирішення цього питання є впровадження енергосервісних послуг

«Власниками квартир у багатоквартирних будинках є самі мешканці. Саме вони мають опікуватись станом будинків. Але щоб отримати ефективного власника житла, теж необхідні зміни до діючого законодавства», - наголосив він і нагадав, що законопроект «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» вже готується до другого читання у Верховній Раді, крім того, триває робота над доопрацюванням нової редакції законопроекту «Про житлово-комунальні послуги».

Сергій Кушнір зазначив, що після відповідних змін у законодавстві  розпочнеться розробка механізмів залучення інвестицій у сектор обліку спожитих енергоресурсів, енергоаудит і термомодернізацію житла. «Маємо великий неосвоєний ринок, який потрібно зробити привабливим для інвесторів», - резюмував він.

Новини компаній
15:00, 9 грудня