Олег Гончарук: Івано-Франківщина має всі шанси стати пілотною областю із залучення інвестицій

Про це голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук повідомив 3 жовтня у Калуші під час зустрічі з керівництвом району, селищними і сільськими головами, керівниками установ та організацій, представниками громадськості.

На переконання Олега Гончарука, у питанні розвитку дорожньої інфраструктури Івано-Франківщині може стати у пригоді досвід Польщі, яка свого часу саме завдяки інвестиціям зуміла не тільки якісно покращити інфраструктуру, а й досягти суттєвого економічного зростання.

Особливості регіону, територіальна близькість до країн ЄС й значна туристично-рекреаційна привабливість Прикарпаття, за словами очільника області, цьому лише сприятимуть.

«Івано-Франківщина має всі шанси стати пілотною областю із залучення інвестицій й передусім у дорожню інфраструктуру. Не хотілося б афішувати, але сьогодні у цьому напрямі вже є окремі напрацювання, які, як сподіваємося, нам незабаром вдасться втілити у реальність», - резюмував Олег Гончарук.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили також екологічній проблематиці та підготовці до опалювального сезону. Олег Гончарук запевнив присутніх, що питання екологічної ситуації на Калущині знаходиться в нього на ретельному контролі. Щодо Домбровського кар’єру, голові ОДА уже незабаром буде підготовлена службова записка, розроблено чіткий алгоритм, після чого будуть прийняті предметні рішення, спрямовані на врегулювання ситуації, яка склалася.

Не меншого значення для області, як наголосив Олег Гончарук, у зв’язку із неврегульованістю питання щодо забезпечення країни необхідними об’ємами газу, набуває й питання енергозбереження. Очільник області підкреслив, що сьогодні надзвичайно важливо позбавити країну залежності від російського газу й одним із напрямків цього може стати перехід на альтернативні способи теплопостачання. Цьому, зокрема, покликана сприяти й ініційована на загальнодержавному рівні програма пільгового кредитування населення на придбання котлів, що заміщують використання природного газу.

Голова райдержадміністрації Микола Жовнір та голова районної ради Василь Дзундза у свою чергу зауважили, що в районі уже розпочалася робота по частковому переведенню закладів та установ на твердопаливні котли, заміні вікон на сучасні, енергозберігаючі. За словами Миколи Жовніра, тільки перехід на твердопаливні котли Калуської ЦРЛ дозволить зекономити у рік близько 157 тис. кубометрів газу або 400 тис. грн. відповідно. Ще 300 тис. грн., як зауважив Василь Дзундза, вдасться додатково закумулювати внаслідок переведення на тверде паливо шкіл у с. Верхнє та Підмихайля. Крім того, району вдалося досягти суттєвої економії газу шляхом реалізації проектів по Кіотському протоколу.