Завтра депутати Калуша їдуть до Києва. Мітинг за євроінтеграцію — у неділю на площі Шухевича

Годину тому завершилися збори депутатів Калуської міської ради, на яких було прийнято кілька рішень, які стосуються ініціативи Кабміну щодо призупинення процесу підготовки до укладання угоди із ЄС та — участі у Євромайдані.

Завтра, о 15.00 на площі Героїв має відбутися позачергова сесія Калуської міської ради. За скликання сесії підписалися 27 з 50 депутатів. На листочку, де депутати ставили свої підписи, спочатку сесія призначалася на понеділок. Проте, дату проведення — скоригували ручкою. А от сесія обласної ради призначена на вівторок.

— Є заява він НРУ, є звернення від інших депутатів про те, чому ми мовчимо після усіх тих подій, які відбуваються в Україні, — пояснив секретар Калуської міської ради Олександр Челядин.

Депутати обговорили формат проведення сесії. Так, на 15.50 на площі Героїв заплановано захід із вшанування пам’яті жертв Голодомору. Сесію призначили на 15.00 і уже першопочатково обговорили, що мають вкластися у 50 хвилин. І — жодних прапорів, крім національних та стягу Євросоюзу.

— Це буде символічно, — запевнив Олександр Челядин. — Адже, якщо ми мочатимемо, то з нами може відбутися те, що було у 1932-33-х роках.

Позачергова сесія стане одночасно і мітингом. Тим більше, якщо не зберуться мінімум 26 потрібних для проведення сесії депутатів. Однак, нині уже попередньо готове звернення калуських депутатів до Президента, Прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України. Депутати його лише трохи підкоректували. 

Одночасно депутати обговорили питання: їхатимуть вони до Києва на підтримку Євромайдану, чи — ні. Вирішили, що їхатимуть. Завтра о 20.00 на Київ вирушає автобус від «Батьківщини», а «ударівці», повідомив депутат Олег Нижник, їхатимуть поїздом.

На поїздку вирішили використати кошти, які торік були зібрані, але так і не реалізовані на захист української мови.

Нагадаємо, торік парламентарі прийняли у другому читанні закон “Про засади державної мовної політики”. Це викликало бурхливі протести у суспільстві. Того ж дня у Києві розпочалися акції протесту. У Калуші був створений міськрайонний штаб на захист рідної мови. До штабу увійшли представники громадських організацій та політичних партій, підприємці, голови фракцій у міській та районній радах — усього 20 осіб. Проте, вже наступного дня Верховна Рада пішла у відпустку і штаби з організації поїздки призупинили дії. З Калуша на захист рідної мови не рушив жоден автобус. Народні обранці, між тим, до “мовного” питання не поверталися.

На хвилі протестуу Калуші почався збір коштів. Приблизно за 2 тижні було зібрано майже 40 тис. гривень.

— Ми повинні вирішити, хто їхатиме? Лише депутати? Бо кошти збирала громада, — акцентував голова координаційної ради політичних партій та громадських організацій міста Володимир Климентій.

За словами Олександра Челядина, мета сьогоднішніх депутатських зборів було намітити план дій. Зараз будуть уточнюватися списки тих, хто поїде. Цей процес триватиме до завтра. Олександр Челядин повідомив, що буде контактувати із профспілками галузей освіти і медицини міста. Саме бюджетники найбільше долучилися до збору коштів на захист рідної мови.

Нагадаємо, раніше член міськрайонного штабу Роман Король прогнозував, що за зібрані кошти до Києва можна відправити 4 автобуси, тобто приблизно 200 людей. Щоправда, коштів, яких зібрали, вистачить, щоб оплатити автобуси, а от на харчування людей залишається орієнтовно по 20-30 гривень на особу.

Уже буквально за півгодини має відбутися засідання координаційної ради, на якій обговорюватимуть ініціативу проведення мітингу у Калуші — одночасно і на підтримку київського Євромайдану. За попередніми планами,мітинг мав би відбутися у неділю, 24 листопада, на площі Шухевича. Думають над тим, щоб зробити пряму трансляцію з Києва на телеекран, який розташований поблизу площі Шухевича.

Міський голова Ігор Насалик нині перебуває у відпустці. Нагадаємо, що завтрашня поїздка стане другою в історії депутатського корпусу VI демократичного скликання. Вперше дипкорпус Калуша був у Києві торік — після того, як ВР прийняла закон про “Про засади державної мовної політики” у першому читанні. Тоді відбулися виїзні сесії Івано-Франківської міської та обласної рад, та — Калуської міської ради. З Калуша до столиці приїхали 38 з 50-ти депутатів міської ради.

Міський голова Ігор Насалик зустрічав калуську делегацію уже у Києві й організаційними моментами не керував.