В Івано-Франківську колишнього «беркутівця»-убивцю відправили до психлікарні

Чоловіка 1967 року народження звинувачують у вбивстві двох жінок 3 січня 2012 року. Під час судового розгляду виникли сумніви, чи міг обвинувачений усвідомлювати свої дії під час скоєння злочину, а також на суді, тому призначили судово-психіатричну експертизу.

Комісія Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології надала висновок: підсудний на час обстеження не був здатний усвідомлювати свої дії та керувати ними. А от питання, чи міг він контролювати себе на час злочину, залишилося невирішеним.

Натомість голова цієї комісії виклала окрему думку. Вона вважала, що підсудний за своїм психічним станом міг (був здатний повною мірою) усвідомлювати свої дії під час вбивства.

Суд звернув увагу і на той факт, що у 2000 році обвинувачений, колишній працівник спецпідрозділу «Беркут», уже був засуджений за вбивство двох осіб, і тоді його визнали осудним. Тому призначили повторну експертизу. На це рішення суд наштовхнули й обставини злочину — надто вже виважено діяв чоловік після вбивства.

На суді він повідомив, що позичив одній із жертв 100 доларів, вона їх довго не повертала, мотивуючи тим, що постійно пригощала чоловіка спиртним і неодноразово надавала йому інтимні послуги. Ввечері 3 січня 2012 року підсудний приїхав на велосипеді до оселі боржниці. Двері йому відчинила незнайома жінка, подруга власниці квартири. Він зайшов до помешкання, став вимагати гроші, та, почувши чергову відмову, обурився. Почав бити боржницю, за неї вступилася подруга. Тоді він схопив зі столу ніж, кілька разів ударив у шию власницю квартири, а потім й іншу жінку.

Після скоєння вбивства, чоловік переніс тіла до ванної кімнати, а сам на ровері поїхав додому. Ввечері повернувся, вимив квартиру від крові, знайшов велику господарську сумку, по черзі вивіз трупи та вкинув у контейнери на смітнику. Наступного дня тіла обох жінок знайшли на міському сміттєзвалищі в Рибному…

Згідно з висновком повторної судово-психіатричної експертизи Хмельницької обласної психлікарні № 1, підсудний на момент вчинення злочину міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. Натомість нині він на таке не здатен, тому потребує госпіталізації до психіатричного закладу із суворим режимом нагляду. Тільки після того він зможе знову постати перед судом. У будь-якому разі убивці загрожує довічне ув’язнення — чи то у спецлікарні, чи то в колонії, і хто знає, що гірше.