Сніг, заморозки та лютий холод: синоптики прогнозують сильний снігопад в цьому регіоні

Мокрий сніг і дощ в горах, фото: ілюстративне, з відкритих джерел

Прогноз погоди на 15 жовтня 2024 року буде сприятливим як для звичайного жовтневого дня лише для частини Івано-Франківської області. Деякі гірські регіони області завтра накриє негода з мокрим снігом та зливами. 

По м.Івано-Франківську та області синоптики Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології передбачають мінливу хмарність та невеликий дощ. 

Вітер західний, поривчастий 7-12 м/с. 

Температура повітря коливатиметься в залежності від регіону. 

В Івано-Франківську буде вночі 3-5, вдень 9-11⁰ градусів тепла. 

По більшій частині Прикарпаття вночі 2-7⁰, вдень 7-12⁰ градусів тепла. 

Проте у високогір’ї Карпат вируватиме негода. Там очікуєть дощ, мокрий сніг, портви вітру та заморозки - вночі -2+3⁰, вдень 1-6⁰ градусів.

Синоптики відносять це до медико-метеорологічних умов 2-го типу. 

Нагадаємо, що перебування в Карпатах, як і в будь-яких горах, під час сезону заморозків і мокрого снігу,  є надзвичайно небезпечним для життя. Це попередження стосується не лише туристів, а й грибників, двоє з яких вже померли на Прикарпатті через переохолодження, а також тих ухилянтів від мобілізації, хто намагається випробувати долю без професійних навичок для підкорення гірських маршрутів, і нелегально перетнути кордон через Карпати.

Основною загрозою в цей час у карпатських вершинах є дикі тварини та різке зниження температури, яке разом із снігом та дощем призводить до швидкого переохолодження.

Неправильний вибір одягу, висока ймовірність заблукати в лісі або відсутність спеціального захисту від вологи і засобів для ночівлі за екстремальних умов можуть суттєво збільшити ризик обмороження та навіть гіпотермії, що становить велику загрозу навіть для молодого і сильного тіла людини.

Дощі, які на цей день прогнозують синоптики, зроблять гірські стежки дуже слизькими і небезпечними для підйому та спуску.

Грибники, туристи чи навіть, іноді, ухилянти, які часто залишаються наодинці у важкодоступних гірських місцях, ризикують послизнутися і отримати травми. Гірські рятувальники Прикарпаття ледь не кожного дня евакуюють поранених людей у високогір'ї.

Також варто врахувати, злива чи суттєві опади можутт призвести до раптових паводків у гірських потоках, що робить переправи через них небезпечними. 

В загрозливих для здоров'я і життя ситуаціях негайно викликайте гірських рятувальників за номером "101", проте, враховуйте, що обираючи занадто складні маршрути чи важкодоступні місця, допомога не зможе прибути миттєво.

Проте, також слід наголосити, що крім загроз для здоров'я і життя людей у гірських лісах, такі погодні умови сильно ускладнюють орієнтування на місцевості. В тумані та під дощем чи снігом навіть досвідченим туристам легко заблукати.

Відсутність зв’язку та орієнтирів для рятувальників може перетворити спробу туристичного походу, втечі від мобілізації чи звичайний похід за грибами на тривалу та ризиковану пригоду, яка не завжди обходиться без фатальних наслідків. 

Вирушаючи в карпатський ліс в жовтні, обов'язково повідомте комусь із близьких про це, а такоє про напрям свого руху.