14 вересня християни святкують велике релігійне свято Воздвиження чесного і животворчого Хреста Господнього. В цей день прийнято молитися та дотримуватися строгого посту.
Цей день присвячено на честь віднайдення, повернення та піднесення того хреста (як пишуть релігійні джерела), на якому був розп'ятий на Голгофі Ісус Христос.
Особливістю цього свята є прославлення добровільної жертви, принесеної Богом заради спасіння людства, – розп’яття Сина Божого, Ісуса Христа. Після розп’яття Ісуса хрест, що був до того знаряддям страшних тортур і ганебної кари, став християнською святинею, символом всеохоплюючої любові, перемоги життя над смертю, пише "Еспресо".
Однією з особливостей цього свята є строгий піст - у пам’ять про страждання і смерть Господа на хресті.
У цей день в усіх православних і греко-католицьких храмах України проводяться богослужіння. Віряни йдуть на службу, моляться та вшановують хрест, на якому був розіп’ятий Ісус Христос.
Цього дня урочисто з вівтаря виноситься хрест на середину храму, де він залишається до 21 вересня - дня віддання Воздвиження. Також цього дня відбуваються обходи або хресні ходи з іконами і молитвами.
Народні вірування кажуть, що не можна робити це на Воздвиження:
- Ходити до лісу, бо там – цілий передзимовий гармидер: ховаються у нори змії і всі, хто зимує в землі (змії, вужі, ящірки, павуки). Щоб не затягнули.
- Тому не можна чіпати землі в цей день, щоб на них не натрапити.
- Не варто сваритися і з'ясовувати стосунки з близькими.
- Не бажано цього дня починати нові справи.