"Вражає миттєво багато органів": в мешканки Івано-Франківщини виявили надзвичайно рідкісне небезпечне інфекційне захворювання

Небезпечне заразне захворювання виявили на Івано-Франківщині. У жінки з одного із сіл Коломийського району в минулому місяці підтвердився рідкісний, але, тим не менш, небезпечний діагноз, який потребує термінового лікування - псевдотуберкульоз.

На території Коломийського району її не виявляли вже роками. 

Тривожну звістку повідомили ну Коломийському райвідділі Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Медики також розповіли, що робити, щоб не заразитися цією інфекцією і які симптоми вона має, якщо вже вразила організм.

Що треба знати про псевдотуберкульоз і чи лікується він?

Псевдотуберкульоз – це захворювання тварин і людей, що характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту, репродуктивної системи, суглобів і очей. Ця хвороба декілька років не реєструвався на території Коломийського району, у червні був лабораторно підтверджений випадок у громадянки, що гостювала у Коломийському районі.

Захворювання протікає з характерними ознаками туберкульозу, тому цю форму захворювання називають псевдотуберкульозом. Основним джерелом інфекції для людини є гризуни.

Симптоми псевдотуберкульозу:

Псевдотуберкульозом можна заразитись при вживанні забруднених збудниками продуктів (овочі, фрукти, молоко, м'ясо тощо), що не пройшло термічну обробку, особливо після тривалого зберігання в холодильнику чи підвалі, води з зараженого джерела (річки, ставки).

Інкубаційний період 7-10 днів.

Захворювання починається гостро, вже в перші години температура підвищується до 38-39 градусів.

Збудник потрапляє через стравохід і дуже швидко через лімфатичне та кровоносне русло розповсюджується організмом та спричиняє одночасне ураження багатьох органів у вигляді запалення. Специфічної профілактики (щеплення) від даного захворювання не існує.

  • для пиття та приготування їжі використовувати воду тільки з перевіреного джерела водопостачання;
  • дотримуватись правил зберігання продуктів (в недоступному для гризунів місці) та технологій їх приготування;
  • постійно контролювати зберігання та вивезення побутового сміття і харчових відходів для запобігання розмноження мишей та щурів;
  • постійно дотримуватись правил особистої гігієни, особливо при догляді за тваринами та польових роботах;
  • вчасно проводити дератизаційні заходи в підсобних приміщеннях.

Бережіть себе та своє здоров’я!

Новини компаній
12:34, 15 листопада