Радники з національної безпеки та високопосадовці з усього світу зустрінуться в Досі на цих вихідних, щоб обговорити плани саміту щодо умов України для припинення війни. Про це повідомляє "Дзеркало Тижня" з посиланням на Bloomberg.
Зустріч посадовців з країн G7 і так званого Глобального Півдня є частиною раунду переговорів, які готують основу для саміту високого рівня, що має відбутися у Швейцарії в червні. У деяких із попередніх зустрічей брали участь десятки інших країн Перської затоки, G20 і БРІКС - організації, до якої входять Бразилія та Індія. Менш масштабна зустріч відбулася в грудні минулого року.
Список учасників зустрічі в столиці Катару ще не остаточно сформований. Росія не запрошена, також поки неясно, чи буде присутній Китай.
Союзники України вважають участь Пекіна важливою для успіху саміту з огляду на вплив, який Китай має на Москву.
“Мирний план” Києва передбачає повагу до територіальної цілісності та суверенітету України, виведення російських військ, а також гарантії майбутньої безпеки. Він також містить конкретні положення щодо захисту атомних електростанцій та постачання продовольства.
Київ хоче, щоб ці принципи були узгоджені на саміті у Швейцарії в червні, який має передувати будь-яким потенційним переговорам за участю Росії. Китай розглядається як ключовий учасник, який може надати ваги будь-якій угоді, і тому питання, чи з'явиться хтось із Пекіна на цій зустрічі, має важливе значення.
Китай досі брав участь лише в одній із попередніх зустрічей, яка відбулася в Саудівській Аравії в серпні минулого року. Пекін і кілька інших країн, які входять до групи БРІКС, наполягають на тому, що Росію слід запросити до участі в дискусіях.
Як відомо, Москва та Пекін значно зблизилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Китай, попри заяви про “нейтральність”, не засудив Росію за війну, ставши дипломатичною та економічною опорою для РФ.
Захід закликає Пекін припинити підтримувати військову машину РФ. Повідомлялося, що Китай, зокрема, різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва, використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншої зброї для війни.