F-16 вразливі тільки в одному: топ-пілот США про винищувачі для ЗСУ

Водночас Ден Гемптон вважає, що це не стане перешкодою для українських пілотів.

F-16, як і всі винищувачі, є наступальною зброєю, вони можуть працювати у досить складних умовах і не потребують значної інфраструктури, розповів в інтерв'ю "Голосу Америки" "найсмертоносніший пілот F-16" американської авіації підполковник у відставці Ден Гемптон.

"Єдине, до чого F-16 досить вразливий, - це пошкодження двигуна, тому що він має такий великий впускний отвір, щоб забирати повітря", - зазначив Гемптон.

Якщо злітно-посадкові смуги та доріжки не зовсім чисті, то все, що на землі, може засмоктати в двигун, додав він. "Але ми літали на цих літаках в Іраку та Афганістані та інших місцях, де не дуже чисто. І в цьому насправді немає проблем, тож я не думаю, що це щось таке, що ваші ВПС не зможуть зрозуміти чи зробити, коли літаки прибудуть", - підкреслив американець.

Гемптон переконаний, що від поставок F-16 буде й психологічна вигода для українців, це також вплине і на росіян. "Їм (росіянам - УНІАН) не подобаються західні технології. Їм не подобаються F-15, F-16, F-35, тому що росіяни, які вміють думати, добре знають, на що здатні ці літаки. Тож це може вплинути на те, що росіяни планують робити", - вважає Гемптон.

Водночас найприємнішим у F-16 у довгостроковій перспективі, відповів Гемптон, "є те, що коли вони у вас є і у вас є ВПС, які керують ними та мають досвід літати на них, то будь-хто, як Росія, хто думав би про напад на Україну, подумав би ще раз".

"Тому що в цьому випадку вони точно знали, що би їм протиставили, тому що Україна і Росія мають схожу військову техніку. Зовсім інша справа, коли ти борешся з кимось, у кого зовсім інше обладнання, і ти не впевнений, наскільки воно хороше", - зауважив американський військовий.