Підсанкційна РФ б'є по Україні вже "свіжими" ракетами, ударів може бути більше - Гуменюк

Загарбники посилюватимуть тиск на мирне населення, бо в умовах "розрекламованого контрнаступу" у такий спосіб протидіють ЗСУ.

Удари Росії по Україні, зокрема по Умані 28 квітня 2023 року, завдавалися ракетами досить свіжого виробництва, зауважила спікерка ОК "Південь" Наталя Гуменюк під час брифінгу у медіа-центрі Україна-Одеса, повідомляє УНІАН.

Втім, за її словами, дефіцит деяких типів ракет Росія заміщує керованими авіаційними бомбами - переважно по прифронтових територіях, як у ситуації з Херсонщиною (по цих районах атаки РФ, на думку Гуменюк, продовжуватимуться й далі). Натомість углиб України російські літаки не залітають завдяки роботі нашої ППО. 

"Цілком ймовірно, що вони (армія РФ - УНІАН) ще будуть накопичувати ракети і ми спостерігали, що удари які завдавались, зокрема і по Умані, вони здійснювалися та і супроводжувались ракетами досить свіжого виробництва", - заявила Гуменюк.

Вона уточнила, що ці ракети було виготовлено ворогом вже в умовах тиску санкцій та  ускладненого виробництва. 

"Спостерігалася така довготривала пауза між масованими ракетними атаками, поки вони підбирали нову тактику, накопичували ракетний потенціал. Крім того, не можна виключати й застосування недоторканного запасу ракет, який в них зараз є по багатьох позиціях...  Заради престижу вони здатні використати навіть те, чого неможна торкатися", - розповіла Гуменюк. 

Вона припустила, що російські військові посилюватимуть тиск на мирне населення, тому що в умовах "розрекламованого контрнаступу" противник у такий спосіб намагається протидіяти ЗСУ. При цьому у загарбників немає інших способів досягти якихось позитивних для себе результатів. 

Для свого внутрішнього споживача (населення) країна-терорист потребує таких псевдо-перемог, які вона демонструє, зокрема на Херсонщині. "В них ще є спроможності, не треба себе заколисувати і заспокоювати, що вони знесилені", - додала військова.

Також не треба забувати про високоточні "Калібри", які ворог може застосувати по логістиці України тощо, додала вона.