В Івано-Франківському обласному перинатальному центрі кожна четверта дитина народжується передчасно

Кожне друге немовля, яке народжується в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі, потребує додаткової медичної допомоги. Кожне четверте — з’являється на світ передчасно. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених Ольга Садова.

Як працює медзаклад під час повномасштабної війни, читайте у репортажі Суспільного.

У відділенні інтенсивної терапії перинатального центру наразі рятують 11 немовлят. Марічка є "довгожителькою" медустанови. В обласному перинатальному дівчинка — вже третій місяць. Хоч народитися, за прогнозами медиків, мала наприкінці листопада. Дитина з’явилася на світ на 26 тижні вагітності й важила понад 600 г.

"В мене води відійшли, відшарування плаценти і я народила її. Мені здається, це насамперед — стрес, що почалася війна. Переживала, близько до серця брала", — розповідає мама Марічки Ірина Федорук.

Усіх передчасно народжених малят виходжують у реанімаційному відділенні, де все — у фіолетовому кольорі. Медики пояснюють, це — символічні барви таких діток.

"Зазвичай наша основна цільова група — це передчасно народжені дітки з масою тіла від 500 г і до 2 500 кг. Коли вони народжуються, ми повністю створюємо їм такі умови, які мали б бути в утробі. Основні критерії: тепло, темно, а також, щоб забезпечити усе необхідне функціонування органів і систем", — пояснює завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених Ольга Садова.

Після реанімаційного відділення немовлят переводять у відділення постінтенсивного виходжування новонароджених.

"У цьому відділенні перебувають дітки, які вже самостійно дихають, але мають ще маленьку вагу і потребують парентерального харчування або ентерального. У відділенні є 12 ліжок. На цей час зайнято три ліжка", — каже завідувачка відділення постінтенсивного виходжування новонароджених Ольга Киршак.

До зустрічі немовлят медперсонал готується ретельно. Адже додаткового медогляду малюки можуть потребувати від кількох місяців і до пів року.

Івано-Франківський обласний перинатальний центр — єдиний заклад в області, в якому обслуговують таких маленьких пацієнтів. Тут, за словами генерального директора Юрія Павлушинського, є все необхідне обладнання та персонал, який після повномасштабного вторгнення РФ в Україну фактично залишився незмінним.

"Ми буквально за два роки тільки на неонатальний пакет допомоги витратили понад 30 млн грн — для придбання дихальної апаратури, зігрівальної апаратури, спостерігальної апаратури й на медикаменти. У нас все чітко згідно з вимогами НСЗУ — жінку з дитиною, які потрапляють в наш центр, лікуємо й обслуговуємо абсолютно безкоштовно. Не купує жінка й жодні ліки", — каже Павлушинський.

Порятунок та виходжування кожної передчасно народженої дитини — індивідуальний, пояснює гендиректор перинатального. Вартість такого медичного процесу коливається від 30 до 100 тис. грн.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Повітряна тривога
08:57, 28 листопада
Повітряна тривога
08:11, 28 листопада