Північна Корея бачить нові можливості в «неохолодній війні»

Війна Росії в Україні триває. Китай подвоїв свою обіцянку захопити Тайвань. У Сполучених Штатах зіткнення між демократами та республіканцями посилили політичні розбіжності. Оскільки адміністрація Байдена зайнята на багатьох фронтах, Північна Корея, крихітна ізольована держава з ​25 мільйонів людей, здавалося, має намір змусити Вашингтон звернути увагу на її лідера Кім Чен Ин, попереджаючи, що Сполучені Штати більше не повинні вважати себе «однополярної» наддержави в новій «холодній війні» повідомляє Дейком.

Кім провів більшу частину року, протистоячи Сполученим Штатам і їхнім союзникам, випробувавши рекордну кількість ракет — 86 — і навіть відпрацьовуючи, щоб запустити ядерну ракету по Південній Кореї. За один день цього місяця Північна Корея випустила 23 ракети​, одна з яких впала у воду лише за 35 миль від східного узбережжя Південної Кореї, спонукавши жителів острова шукати притулку під землею.​ Вона літала на військових літаках радянських часів і запускала сотні артилерійських установок. снаряди поблизу кордону з Південною в останні тижні, на додаток до стрільби балістичної ракети середньої дальності над Японією.

Оскільки Росія натякає на загрози застосування ядерної зброї, а відносини між Вашингтоном і Пекіном погіршуються, Кім, швидше за все, відчуває можливість: у дестабілізованому світі немає кращого часу, щоб випробувати свою зброю, продемонструвати свої передові технології та провокувати ​його вороги практично безкарно, намагаючись отримати дипломатичний вплив.

«Північна Корея знімала все, що хотіла, вона тестувала все, що хотіла перевірити», — сказав Лі Сон Хьон, старший науковий співробітник і експерт із Північної Кореї у Фонді Джорджа Буша-старшого з американо-китайських відносин. «Але ми живемо в час, коли ні Сполучені Штати, ні Південна Корея не можуть багато з цим зробити».

За власним визнанням Кіма, економіка Північної Кореї сильно страждає через багаторічні санкції ООН і пандемію коронавірусу  ​Але 38-річний Кім, який прийшов до влади більше десяти років тому, здається, бачить, що геополітична хвиля повертається на його користь. Під час парламентської промови минулого року він описав «неохолодну війну», що зароджується по всьому світу. В іншій промові він закликав свою країну підготуватися до «переходу від однополярного світу, який пропагують США, до багатополярного світу», в якому Китай та інші супротивники США лідирують як рівні.

​Ці події породили надію в Пхеньяні, що Північна Корея знову зможе насолоджуватися фінансовою та військовою підтримкою, яку вона отримувала від Пекіна та Москви під час старої холодної війни, кажуть аналітики. «Жодна країна не вітає нову холодну війну, як Північна Корея, тому що це збільшує її стратегічну цінність для Китаю та Росії», — сказав Лі. «Для такої ізольованої та слаборозвиненої країни, як Північна Корея, яка вважає себе постійною протистоянням із зовнішніми ворогами, жодне середовище не сприятиме її виживанню, як холодна війна».

Існує школа думок, згідно з якою холодна війна ніколи не закінчувалася, і що лінія поділу між двома Кореями, відома як Демілітаризована зона, є символом незавершеної справи протистояння великих держав. (Корейська війна завершилася перемир’ям у 1953 році, що означає, що технічно дві країни все ще перебувають у стані війни.) План виживання династії Кімів довгий час був пов’язаний з її програмою створення ядерної зброї та обіцянками економічного розвитку всупереч попередженням Заходу.

Кім вважає свій ядерний арсенал необхідним для забезпечення безпеки свого режиму та збереження переваги над Південною Кореєю, яку він висміює як сучасну васальну державу, яка бере приклад з Вашингтона. Кім не тільки очікує, що більший ядерний арсенал допоможе зміцнити його лідерство всередині країни, але він також вірить, що це збільшить його переговорну силу, якщо переговори зі Сполученими Штатами знову пожвавляться.

​Після ​численних ​раундів ​невдалих ​переговорів і останніх запрошень розгорнути їх знову, які залишилися без відповіді, ​Вашингтон став дедалі скептичнішим у тому, що серйозні переговори​ з Пхеньяном​ залишаються можливими, залишаючи Північну Корею більш рішучою, ніж будь-коли, вимагати його увагу.

Вашингтон, Сеул і Токіо заявляють, що Північна Корея може в будь-який час провести сьоме випробування ядерної зброї. Якщо це станеться, Вашингтон і його союзники можуть виявитися зв’язаними руками, намагаючись застосувати санкції.

Цього місяця Рада Безпеки ООН не змогла проштовхнути нові санкції проти Північної Кореї у відповідь на її нещодавні ракетні випробування, які порушили резолюції ООН. Китай і Росія, дві держави з правом вето в Раді, заперечили проти пропозиції Вашингтона.

Грати одну супердержаву проти іншої — це гра, яку Північна Корея добре знає. Коли Кім почав свою дипломатію з президентом Дональдом Дж. Трампом у 2018 році, він підстрахувався, зустрівшись спочатку з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Сі, чиї стосунки з Кімом до того часу виглядали неоднозначними, прагнув зберегти Північ як буфер між Китаєм і американськими військовими об’єктами в Південній Кореї. Оскільки відносини між Вашингтоном і Пекіном погіршуються, Сі, здається, як ніколи прагне зберегти Пхеньян у своїй орбіті.

Повітряна тривога
08:57, 28 листопада
Повітряна тривога
08:11, 28 листопада