«Він мріяв переїхати жити в Україну. І переїде після звільнення». Сестра – про брата, якому дали 6,5 років за повідомлення в чаті

На момент війни в Україні Іллі Веромєєву було 18 років. Його сестра каже, що він збирався переїхати до неї в Україну, і напад Росії його дуже розлютив.

«Він хотів щось зробити, протистояти владі, бо це вже було нестерпно. Написав у місцевому чаті. Очевидно, міліціонери його виманили та затримали», – розповіла «Свабоді» сестра засудженого.

«Ілля закохався в Україну і мріяв тут жити»

Жінка з 2015 року проживає в Миколаєві, Україна. Переїхала сюди з Гомля, бо вийшла заміж за українця. Провідати Яну приїхав молодший брат Іллі.

«Йому дуже сподобався Миколаїв і Україна загалом, він хотів тут жити. Мріяв, що з часом переїде в Україну. Ілля закінчив школу, пішов працювати. Він отримав водійські права. Він мріяв працювати, заробляти гроші, купити машину – йому дуже подобається їздити на машині», – розповіла Яна.

24 лютого почалася війна.

«Ілля сказав, що буде війна за рік до її початку. Цікавився політикою, стежив за різними блогерами. Він розповідав мені про війну, але я не вірив. Ще Ілля сказав мені, що треба вчити українську мову. Тепер я розумію, чому, коли вони прийшли нас «рятувати» від «фашистів». Був розчулений з 24 лютого, хвилювався, хотів щось зробити. Тому він почав писати повідомлення в чаті Гомель 97%, який визнаний екстремістським», – розповідає сестра засудженого.

«Замість однодумців прийшла міліція і приставила йому до голови пістолет»

«Він почав писати різні пропозиції в чаті, мовляв, давайте збиратися, давайте щось робити», – продовжує Яна. – Тому що він терпіти не міг те, що відбувається, нестерпно було так жити. Можливо, в особистому листуванні він домовився про зустріч, як йому здавалося, з однодумцями. Пізно ввечері 27 лютого Ілля поїхав на місце зустрічі. Це було десь під мостом. До нього спустилися, приставили пістолет до голови і сказали: «Ти прийшов». Відтоді Ілля перебуває у в’язниці».

Гомельський обласний суд визнав Іллю Веромєєва винним у «замаху на організацію масових заворушень» (ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 293 КК), «розпалюванні ворожнечі» (ч. 1 ст. 130 КК) та засудив його до шести з половиною років позбавлення волі.

«Він поводився гідно. Він сприйняв вирок спокійно. На суді були його мати та друзі. Він розумів, що на нього чекає, адже там, за статтями, йому загрожувало до 8 років позбавлення волі. Ілля розумів, що це не суд, а суд, який не має легітимності. Це був абсолютно несправедливий суд. Надії на те, що його виправдають, в Іллі не було», – каже сестра засудженого.

«Він багато малює, читає «Архіпелаг ГУЛАГ».

Ілля хворіє на астму та алергію. Сестра каже, що мама дає йому потрібні ліки. Пише, що читає «Архіпелаг ГУЛАГ» Солженіцина , багато малює.

«Моя мама малює листівки, він малював мені комікси. Раніше з ним сиділи хлопці, грали в шахи, потім їх перевели. Насправді Ілля сів за дурість, писав повідомлення на емоціях», – каже Яна.

Жінка каже, що впевнена: після звільнення Ілля переїде жити в Україну. «Я сам поки не поїду в Білорусь. Може колись поїду. Поки що немає сенсу туди їхати», – каже сестра.

На слідстві та суді в Іллі було два адвокати. Обох позбавили прав до винесення вироку. За словами сестри, Ілля оскаржуватиме вирок, але без адвоката. Розгляд апеляції відбудеться 22 листопада.

Підтримати Іллю можна за адресою: 246003 Гомель, вул. Книжна, 1а, СІЗА-3, Ілля Вєромєєв

Повітряна тривога
08:57, 28 листопада
Повітряна тривога
08:11, 28 листопада