В Івано-Франківську під час благодійного аукціону на відкритті виставки "Херсонщина — це Україна" вторгували 12 700 грн. Ці гроші передадуть на потреби військових та на відновлення знищених пам'яток культури у Херсоні, розповів кореспондентці Суспільного організатор заходу Павло Ярмій.
За його словами, на виставці презентували 80 картин 20 художників із різних міст України. Усі роботи присвячені Херсонщині. Раніше виставку уже презентували в Умані, Кривому Розі, Одесі та Львові, каже херсонець Павло Ярмій. Цим проєктом автори хочуть сказати людям, які перебувають у тимчасовій окупації, що про них не забули як земляки, так і всі українці.
"Ми подумали й зібрали 20 художників з усієї України, запросили їх в Умань. Це була перша офлайн резиденція в Україні після початку війни. Ми їм сказали: "Покажіть українську Херсонщину. Нашу, у яку ми хочемо повернутися", — каже Павло Ярмій.
Франківець Михайло Гладюк розповів, що прийшов на виставку, бо йому цікаво подивитися на творчість художників з інших регіонів України. Також важливо й те, що такими заходами привертають увагу до тимчасово окупованої Херсонщини.
"Подобаються деякі роботи, наприклад, графічний живопис, такий одноколірний, монохромний, цікавий, технічно виконаний добре і відображає такі херсонські мотиви, це сільське господарство Херсону. Цікаво побачити, як художник відобразив це у своїх роботах", — говорить Михайло Гладюк.
Під час відкриття виставки організатори провели благодійний аукціон. Як розповів Павло Ярмій, частину із вторгованих грошей організатори віддають на потреби військових, решту — на відновлення культурних пам’яток Херсона. Олена Гуменчук купила картину за 3 тис. грн. Жінка — вимушена переселенка із Херсона.
"Мені дуже сподобалася картина. Вона здається дуже глибокою. На ній — дівчина з таким поглядом, у якому весь біль нашої України. Я так її сприйняла, я хотіла, щоб вона була в мене", — розповіла Олена Гуменчук.
Виставку "Херсонщина — це Україна" експонуватимуть у краєзнавчому музеї до 15 листопада.