В Івано-Франківську, на вулиці Залізничній, на честь захисників Маріуполя з’явилося графіті.
Його створив творчий колектив “zakladka01“, пише “Галка“.
В Івано-Франківську, на вулиці Залізничній, на честь захисників Маріуполя з’явилося графіті.
Його створив творчий колектив “zakladka01“, пише “Галка“.
“Це блог в інстаграмі. Ні, це не пропаганда чогось забороненого, а маркетинговий хід, щоб люди задавалися питанням й отримували протилежну відповідь їхнім очікуванням.
Ми пропагуємо здоровий, активний спосіб життя”, – пояснює учасник спільноти Сергій.
Митець ділиться, колектив побачив, що графіті, присвячене “Азовсталі”, малюють у різних містах. Художники зрозуміли, що Франківськ не може стояти осторонь.
“Ми зробили його по-своєму й, на мою думку, воно виглядає краще, ніж в інших.
Але суть в тім, що це зроблено у пам’ять Героїв Маріуполя, які, на жаль, в полоні та гинуть”, – зазначає Сергій.
Від ідеї й до реалізації, кажуть в “Закладці”, пройшло 70 днів. Це, діляться митці, дуже довго. Серед причин – проблеми з дозволом від місцевої влади.
“Коли прийшла ідея – ми за неї відразу взялися. Все за власні кошти й ми готові були робити, але потрібно було місце.
Найкраща точка, яку я примітив – паркан палацу Потоцьких. Написав меру в інстаграмі й спочатку він проявляв зацікавленість й сказав, що зведе з Гайдарем (директор комунального підприємства “Простір інноваційних креацій “Палац” Володимир Гайдар – ред.). Тижні два ми з ним обговорювали це питання й задум йому загалом сподобався.
Вже був день, коли ми мали з інструментами приступати до роботи. Ми зобов’язалися частину стіни, на якій малюємо (зі сторони “білого дому” – ред.), привести повністю в порядок – метрів 30″, – ділиться Сергій.
Вже з відрами, “на низькому старті”, митці були готові працювати, але дозвіл так і не отримали. Пізніше з’ясувалося, що відділ з питань охорони культурної спадщини проти графіті.
“Від того часу пройшов місяць, коли Відділ сказав, що ми графіті не малюємо. Але стіна має все одно привестися в порядок.
Хочу, щоб цей момент не упустився й стіну дійсно привели до ладу, хоча б щось з того всього, що входить до палацу Потоцьких”, – обурюється митець.
У той період Сергій багато гуляв, шукаючи інше місце для графіті. Й звернув увагу на стіну на Залізничній. Ідею підхопили й жителі вказаної вулиці, які взаємодіяли з митцями, підтримували діалог, приносили воду.
“Були до десяти осіб, що живуть неподалік. Й вони задавалися питанням, чого з цим парканом нічого не роблять, чому він тут стоїть такий ніякий. До того ж, це доволі жвава вулиця, багато машин проїжджають.
Люди навіть зверталися, що якщо будуть ще ідеї – щоб малювали знову тут. Ми це взяли до уваги, адже ідей та амбіцій у нас дуже багато”, – ділиться художник.
Дозвіл, зазначає митець, отримати й тут не вдалося, тож вирішили малювати вечорами. Й за чотири дні довели малюнок до ідеалу.
“Малювали після 19:00. Там складські приміщення й вони після 18:00 зачинені. Тобто проблем не було.
Перед тим, як це все робити, я спілкувався з патрульними. Мені порадили звернутися на 102 й попередити, що будемо малювати графіті на тому місці – щоб якщо були виклики від людей, щоб поліція не реагувала”, – пояснює Сергій.
“Хочеться, щоб люди робили фотограції біля нашого графіті й позначали Івано-Франківськ, щоб це бачили в інших містах.
У мене два товариші знаходяться в полоні, були на Азовсталі. І я постійно з жінкою одного з них на зв’язку й вона бачила, що ми зробили. Каже, якби наші хлопці побачили, що ми наробили на тому паркані – їх би це дуже сильно підтримало”, – каже Сергій.