28 травня відбулося засідання виконавчого комітету Калуської міської ради на якому розглянули та підтримали проєкт рішення «Про тариф на транспортні послуги на міських автобусних маршрутах загального користування».
Про це інформує Фіртка з посиланням на ВІКНА.
Зазначено, що його розглядають «враховуючи звернення ТзОВ «Калуш-транс», комунального підприємства «Екоресурс» Калуської міської ради та у зв’язку зі значним підвищенням цін на паливо-мастильні матеріали, експлуатаційні і запасні частини».
За рішенням виконкому тариф щодо оплати транспортних послуг в автобусах, що працюють в звичайному режимі на міських автобусних маршрутах загального користування встановлено у розмірі до 12 гривень включно за одну поїздку. І застосовувати його будуть з понеділка, 4 липня.
Таким чином вартість проїзду у міських автобусах загального користування зростає одразу на 50%.
Нагадаємо, вартість проїзду на міських автобусних маршрутах загального користування у Калуші з 1 січня цього року становить 8 гривень за поїздку.
Перевізники мають підстави звернутися до влади щодо збільшення тарифу у разі зростання вартості пального на 10%. На сьогодні вартість дизельного пального становить у середньому 57-58 гривень за один літр, це практично вдвічі більше, ніж закладено у діючому тарифі ( у листопаді 2021 року ціна дизельного пального була на рівні 30 гривень за літр).
А пальне є однією з головних складових тарифу на перевезення.
Наприкінці травня Калуська міська рада повідомляла про зустріч з перевізниками та анонсувала підвищення вартості проїзду.
На засіданні виконкому міський голова Андрій Найда озвучив тариф на перевезення в інших містах: у Стрию і Дрогобичі – 15 гривень за поїздку, у Долині – 10-12 гривень (здебільшого 12), у Мукачево – 12 гривень.
У Коломиї поки що 8 гривень, але там вже переглядають тариф і, за словами міського голови, він можливо буде більшим, ніж у Калуші. Андрій Найда також зазначив, що тариф 12 гривень за поїздку хоч якось дозволить перевізникам працювати.
Нагадаємо також, що на приміських маршрутах Калуської громади перевізники підвищили вартість проїзду з 3 травня — у середньому на 25-33% (щоправда, тоді дизельне пальне було дешевшим, ніж зараз – в межах 49 гривень за один літр).
Тарифи на пасажирські перевезення на приміських автобусних маршрутах загального користування ні держава, ні органи місцевого самоврядування не регулюють. Їх автомобільні перевізники формують самостійно з огляду на ринкові умови.