Підлітків, які переїхали у Франківськ через війну, запрошують на мистецькі воркшопи

25 червня у Франківську стартує мистецька програма «Тіло міста». Це серія воркшопів і неформальних зустрічей з мисткинями для підлітків, які опинились у місті через повномасштабну війну. Також до участі запрошуються всі, хто цікавиться та займається мистецтвом, віком від 14 до 17 років.

Як виникла ідея проєкту?

Нові жителі громади завжди намагаються знайти у місті «своїх людей», бути частиною цієї спільноти і жити з нею гармонійно. На думку організаторок, саме мистецькі практики допомагають легше віднайти спільні захоплення, уподобання і стають гарним приводом потоваришувати з місцевими. До того ж у такому вільному форматі учасники можуть розкрити свій творчий потенціал.

Оля Поляк, ініціаторка програми, кураторка самвидаву SVAYA та підліткової групи 20Partizanen:

«‎Я працюю з підлітками у мистецькій спільноті в Чернівцях. У нас багато проактивних учасників. Вони і придумали, що можна було б зробити такий творчий, навчальний і одночасно розважальний формат, щоб допомогти тимчасово переміщеним одноліткам легше адаптуватися на новому місці. Та й просто знайти нових друзів і разом досліджувати навколишній світ. “Тіло міста” — це радше про створення нових соціальних зв’язків, сформованих навколо певної діяльності. Творчість може допомогти відволіктись або навпаки — виразити свої емоції та відрефлексувати пережитий досвід».

Що чекає учасників?

На початку червня навчальні зустрічі відбулись у Чернівцях. Програма об’єднала близько 20 місцевих підлітків та учасниць й учасників з різних регіонів України. У Франківську до проєкту приєднаються тимчасово переміщені підлітки, які проживають у прихистках, відбудованих у межах реноваційного проєкту «Ко-хати». Разом із ними взяти участь у воркшопах можуть й інші підлітки — місцеві та новоприбулі.

Заходи відбуватимуться у різних локаціях Івано-Франківська протягом 4 днів.

Анна Потьомкіна, кураторка галереї «Асортиментна кімната» та членкиня «Іншої Освіти»:

«Ми пропонуємо підліткам неформальні зустрічі та воркшопи з українськими художницями, зокрема, з Наталею Лісовою, художницею з Вінничини, яка тривалий час живе та працює в Києві. Мисткині поділяться навичками перформативності, роботи в міському просторі та з природним середовищем, розкажуть, як створити самвидав. Це все кожен і кожна зможуть спробувати на практиці. Через творчі завдання, рефлексію та взаємодію з різними просторами, підлітки краще знайомляться з містом та одне з одним. У час, коли багатьом доводиться адаптуватись до нових локацій, саме спільне навчання і дозвілля можуть бути помічними».

Як потрапити на воркшопи?

Для участі у програмі необхідно заповнити коротку анкету та дочекатись повідомлення від організаторок на вказану в анкеті пошту. Заявки приймаються до 22 червня.